На Луганщині журналісти "Рудани" показали мешканцям фільм "Літопис "Чорного Тюльпана" "Евакуація 200"

Це фільм - розповідь пошуковців, які 2014-го у складі гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» взяли на себе відповідальну місію - шукати і повертати тіла загиблих воїнів у зоні АТО. Без зброї, гарантій, ризикуючи своїм життям...
Літопис знятий криворізькими журналістами нашого телеканалу, учасниками «Чорного Тюльпана» Вікторією Сімкіною (журналіст), Костянтином Сологубом (оператор), Сергієм Ільченком (режисер монтажу) і самими волонтерами, які часто знімали таємно, щоб не помітили озброєні бойовики.
Документальні кадри були зафіксовані волонтерами-пошуковцями на лінії розмежування в 2014-2015 роках, запис спогадів відбувся в 2016 році, а монтаж здійснено в 2017-му. Фільм поєднує в собі відверті розповіді цивільних учасників АТО на сході України та їхні відеоматеріали.
На заході були присутні автори фільму - руданівці Вікторія Сімкіна і Костянтин Сологуб, а також інші волонтери місії. На показ завітали молодь, люди старшого покоління, власне герої фільму - волонтери-тюльпанівці.
Фільм вразив - після перегляду глядачі цікавились деталями нелегкої роботи волонтерів, їх емоційним і фізичним станом після побаченого і пережитого на лінії фронту.
"Це був особливий показ нашого літопису, - ділиться враженнями наша колега Вікторія Сімкіна. - Організувала його Ірина Болткова. Ми знайомі з нею з 2014-го, але побачилися вперше. Дякую їй за все, за неймовірно теплу атмосферу показу. І за сльози. І за слова. Тут останніми роками відзначають День визволення міста двічі. Особливий день для Сєвєродонецька - 22 липня. У 2014-му в цей день у місто увійшла українська армія. Іра з друзями, хоч це ще й було небезпечно, вийшли на центральну площу міста зустрічати наших бійців. І першим, кого вони побачили, був криворіжець, полковник Олександр Радієвський. Вона не втрималася і кинулась його обіймати, говорила: "Спасибі, що звільнили!" А він їй: "Спасибі, що чекали". А потім всі присутні на площі влаштували грандіозне свято. Люди виносили на вулицю у кого що було в холодильниках. "Радість зі сльозами на очах" - це і про той день. Вони просто сміялися над новинами у ворожих ЗМІ, які стверджували, що ЗСУ зустрічали 50 людей - спеціально завезених у місто "бандерофашистів". За кілька днів полковник Радієвський загинув при визволенні Лисичанська. Це всього в декількох кілометрах від Сєверодонецька. Такі історії для нас, що живуть у мирному тилу, здаються чимось кіношним, правда? Але ж це все відбувалося сьогодні і зараз. Це НАША історія!"
"Важко бачити вологі від сліз очі ветеранів російсько-української війни, чути слова подяки від присутніх людей за те, що запросили їх на перегляд фільму з відвертими розповідям дорослих чоловіків - пошуковців, - каже Ірина Болткова. - Важко щось казати, коли сльози котяться самі, а горло стискає від болю, коли майже фізично відчуваєш той жах, який довелось пройти цим Людям з великої літери. Скільки ж українських синів завдяки їм повернулись до рідних домівок, де залишились рідні, де є кому прийти на кладовище, є кому помолитися за їхні душі. Низький їм уклін за важку працю. Здоров'я та витримки на довгі роки. Дякуємо!"
Протягом минулого року відбулося вже більше десятка показів фільму "Літопис "Чорного Тюльпана" в різних містах України . Він є результатом спільної роботи телеканалу "Рудана" та Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна Пам'ять".
Фото ТРК "Рудана".
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Фільм виробництва ТРК "Рудана" "Літопис "Чорного Тюльпана" побачать одеські глядачі
Вони і Вантаж 200. "Чорний тюльпан" відзначає 5-у річницю створення
«Залізні метелики»: у Кривому Розі пройшов допрем’єрний показ фільму про збитий на Донеччині літак малазійських авіаліній