На море з малечею: медики закликають криворіжців відпочивати безпечно

ЗДОРОВ'Я
09.07.19 - 17:20

Медики попереджають про ймовірні небезпеки, які несуть у собі сонячні ванни, тепла вода та харчі влітку. Як зробити відпочинок дітей корисним та як діяти у позаштатних ситуаціях, розповіли у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №6.

Перегрів, сонячний удар, укуси комах і тварин, кишкові інфекції, харчові отруєння – такі основні ризики на літньому дитячому відпочинку за словами медиків. Головний біль, запаморочення, нудота і навіть втрата свідомості. З такими симптомами лікарі нерідко приймають влітку малих пацієнтів. Причина - харчові отруєння.

«Найперша причина харчових отруєнь – немиті руки перед їжею. Продукти з сумнівних стихійних ринків – молоко, риба, консервація», - прокоментувала головна медична сестра ЦПМСД №6 Ольга Аністрат.

 

Чималу небезпеку несуть у собі укуси морських та наземних тварин і комах. Вони теж часто бувають небезпечні через отруту і потребують знань основ домедичної допомоги.

«Якщо ви розумієте, що ситуація не критична, то достатньо промити місце укусу мильним розчином, інколи варто накласти септичну пов'язку і холод, не потрібно застосовувати джгути», - додала Ольга Аністрат.

 

Батькам радять обов'язково зважати на протипоказання і застереження, бо кожна дитина має свої індивідуальні особливості. А перш ніж вирушити на літній відпочинок не заважить відвідати сімейного лікаря та отримати слушні поради. Одна з таких - мати з собою мінімальний аптечний набір.

«Повинні бути жарознижувальні, препарати від розладу шлунку. Найголовніше, майте під рукою номер сімейного лікаря, бо йому можна зателефонувати і проконсультуватися у будь-який період», - зазначила головна медична сестра ЦПМСД №6 Ольга Аністрат.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: