На склі та дереві. Два криворізьких різьбярі відкрили спільну міні-виставку робіт

КУЛЬТУРА
22.07.20 - 11:38

У приміщенні Криворізького економічного інституту на площі Визволення представили свої роботи два криворізьких різьбярі - Василь Пилка і Олександр Недоруба.

Ідея спільної виставки виникла у майстрів після особистого знайомства - з'ясувалось, що техніки, в яких вони працюють, ідентичні.

 

Відрізняються роботи лише матеріалами, на яких вирізьблюється тематичний малюнок, та індивідуальним почерком кожного митця. 

 

Василь Пілка працює на богемському склі, а його колега Олександр Недоруба надає перевагу дереву - березі. Кожен витвір - унікальний.

 

Пілка останнім часом плідно працював за кордоном, виготовляючи скляні різьблені копії картин відомого німецького живописця Альбрехта Дюрера, а Недоруба надихається полотнами французького гравера та скульптора Поля Гюстава Доре.

 

"На перший погляд здається, що моя гравюра на дереві і його на склі - зовсім різні, але насправді за технікою виконання вони дуже близькі - це різцева тонова гравюра без зворотного перекладання, відхід від класичної техніки. У наших роботах малюнок накладається напряму, тому скопіювати їх не можна. Це ексклюзив", - пояснює Олександр Недоруба.

 

"Ми б дуже хотіли створити в Кривому Розі постійно діючу галерею гравюри на склі й дереві", - діляться мріями криворізькі митці.

 

Свої творчі доробки майстри незабаром мають представити на виставці у Верховній Раді, а для криворіжців приготували міні-експозицію.

Усіх охочих запрошують оцінити ексклюзивні різьблені витвори. Міні-виставка працює з 10.00 до 17.00, до п'ятниці. Вхід безкоштовний. Завітайте!

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: