На службовому рахунку Берти - чимало знайдених дітей і дорослих

ЕКСКЛЮЗИВНО
30.11.23 - 17:14

Це – Берта. Їй 5 років. І за цей час вона встигла не лише проявити себе як слухняна вівчарка, а й як гідна службово-розшукова помічниця поліціянтів.

«Більше 5 років ми з нею працюємо разом. Вона жила спочатку в людей, але, як з’ясувалося, у цієї дівчинки є характер, і вона з перших днів рвалася до роботи в поліції. Так потрапила до нас», - розповідає Денис Мирончук, молодший інспектор кінологічного центру, старший сержант поліції.

 

Знайти контакт із собакою було непросто, розповідає Денис. Але, коли вже подружилися, не розлучалися ні на мить. Берта довіряє лише Денису. Особливо, коли мова йде про навчання. Розуміє команди українською та російською.

 

На рахунку цієї розумнички - чимало знайдених дітей, дорослих, розшуканих злодіїв і наркотиків.

 

«Був випадок, коли нас викликали у Софіївське відділення поліції. Дитина пішла з дому ще у вечері і до ночі не повернулася. Залучили до розшуку собаку, і він успішно довів до зупинки, де перебувала дівчина», - розповідає Денис Мирончук.

 

А нещодавно чотирилапа хвостата помічниця допомогла знайти 14-річну криворожанку Діану Оспіщеву, яка зникла 28 листопада. Дівчинка вийшла зі школи і довго не поверталась додому. Її мама забила на сполох і одразу повідомила про зникнення до поліції.

 

«Увечері, близько 20-ї години, нам надійшов виклик про зниклу дитину. Мати чекала нас з її речами. Ми виїхали до місця, де останнього разу бачили дитину. Берта понюхала одяг дівчинки і вказала напрямок руху. Пройшовши невелику відстань, ми побачили силует, підсвітили ліхтариком. Дівчинка намагалася втекти, але мати покликала її, і тоді Діана пішла нам назустріч», - поділився історією Денис.

 

Такі історії зі щасливим кінцем він вважає найкращим показником роботи кінологів. Коли мати спокійна, і дитина вдома.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: