На захист шахтарів! Депутати Криворізької міськради направили звернення до вищого керівництва країни

РЕЗОНАНС
08.09.20 - 15:21

Як ми писали, сьогодні мер Кривого Рогу ініціював проведення позачергової сесії міськради з метою підтримки шахтарів Кривбасу. Депутати направили звернення до Президента, Кабінету міністрів України, Верховної Ради і власників КЗРК з вимогою захистити інтереси робітників Кривбасу.

Нагадаємо, на приватному підприємстві ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», яким керують група "Метінвест" і група "Приват", склалася критична ситуація. Шахтарі вимагають дотримання колективного договору, підвищення зарплат, поліпшення умов праці, повернення пільгового стажу за списками №№1, 2 і припинення порушень при атестації. До страйку долучилися вже 393 гірники КЗРК.

 

Учора мер зустрівся з шахтарями, висловив їм свою підтримку і доручив надати юридичну допомогу та забезпечити усім необхідним. Заступник мера Костянтин Беліков подбав про доставку продовольства рударям під землею.

Між тим, їхні вимоги залишаються не почутими власниками підприємства. Більш того, вони погрожують відкриттям кримінальних справ, а також відшкодуванням своїх «збитків» із зарплати робітників, про що сказано в офіційній заяві на сайті КЗРК.

 

«Вважаємо такий підхід власників підприємства до робочих просто неприпустимим! Як на КЗРК, так і на інших підприємствах міста, незважаючи на те, що вони у приватній власності, права робітників мають бути захищені в повному обсязі. Якщо Україна - правова держава, то вона повинна забезпечити право своїх громадян на гідні умови праці та гідну заробітну плату», - йдеться у прийнятому депутатами зверненні. - Вирішення питань приватних підприємств не належить до повноважень міської ради, важелів впливу на власників, згідно із законом, не передбачено. Але, в той же час, ситуація стосується всієї громади нашого промислового міста. 

 

Вимагаємо надати доручення уповноваженим державним органам щодо проведення відповідної перевірки шахт ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» із наступних питань:

 

- дотримання колективного договору;
- своєчасної і в повному обсязі оплати праці;
- обгрунтування законних підстав для відмови у підвищенні розміру оплати праці;
- якості та неупередженості проведення атестації;
- правильності застосування роботодавцем списків на пільгове пенсійне забезпечення працівників.

У направленому Президентові, Кабміну і Верховній Раді документі акцентували увагу на необхідності повернення в повному обсязі пільгового стажу за списками №№1, 2.

«Переконані, ця вимога, що відноситься якраз до компетенції органів державної влади, має бути виконана не тільки в інтересах шахтарів, а й десятків тисяч працівників інших промислових підприємств Кривого Рогу і всієї країни. Саме вони - шахтарі, гірники, металурги - своєю працею і здоров'ям підтримують економіку. Про результати розгляду звернення просимо негайно поінформувати Криворізьку міську раду», - йдеться у тексті звернення.

 

За нього одностайно проголосував 41 депутат.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: