На Житомирщині копали котлован під флагшток, а знайшли кістки мамонта

ЦІКАВО
21.08.21 - 8:52

У Коростені під час підготовчих будівельних робіт для встановлення флагштока, будівельники знайшли кістки, які могли належати мамонту. Про це Суспільному розповів старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук Андрій Петраускас.

За його словами, знайдені кістки за своїм розміром, складом, характером знахідки, вірогідно, належали саме мамонту.

 

"Вони ще в дуже гарному стані, не трухлі, – каже Андрій Петраускас. Ми можемо сподіватися, що при розкопках, які будуть проводити у жовтні, ми зможемо отримати якийсь кістковий матеріал у гарному стані. Також важливо те, що воно знаходиться у прошарках, які належать до льодовикового періоду".

 

Заступниця коростенського міського голови Наталія Чижевська говорить, що рештки мамонта знайшли у Коростенському парку відпочинку під час копання там котловану, де планували встановити 50-метровий флагшток до Дня Незалежності.

 

"Почали земляні роботи, в процесі яких побачили кістяк. Для усіх це було великою несподіванкою. Ніхто не міг повірити, що ці знахідки можуть належати до доби середнього палеоліту. А це означає, що цими археологічними знахідками мають опікуватися міжнародні науковці. Ми звернулися до Інституту археології, вони приїхали і на своєму рівні визначили, що це кістки мамонта", – сказала Наталія Чижевська.

 

Завідувач відділом природи Житомирського краєзнавчого музею Петро Печенюк говорить, що знайдені рештки мають бути під постійним наглядом.

"Рештки тварин майже завжди знаходять у гарному стані, а їхні руйнування у більшості випадків пов'язані з тим, що люди не знають, як з ними поводитися. Знайдені залишки потребують негайної фіксації, а у подальшому – консервації. І цього часто не проводять, тому це призводить до їхнього швидкого руйнування", – розповів Петро Печенюк.

 

Наразі місцева влада веде перемовини з підрядниками щодо встановлення накриття над місцем знахідки, щоб уберегти кістки від пошкоджень до приїзду науковців. Роботи із встановлення флагштока в міському парку призупинили.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: