Наекспортували на 90 мільйонів. На Дніпропетровщині СБУ викрила нелегальний агропромисловий комплекс

КРИМІНАЛ
13.02.20 - 11:24

Служба безпеки України викрила в Дніпропетровській області діяльність організованої групи, учасники якої проводили незаконні операції з придбання, зберігання та експорту агропродукції, – повідомляє пресцентр СБУ.

Кілька комерсантів без будь-якої дозвільної документації побудували поблизу річкового порту одного з міст регіону елеватор. Його потужності були розраховані для приймання, зберігання та просушки до 5-ти тисяч тонн сільгоспкультур на місяць.

 

Учасники групи приймали від місцевих фермерів зернові культури за готівку без оформлення відповідних документів та відповідно без сплати податків та зборів до держбюджету країни. До того ж, зберігання та просушку сільськогосподарських культур здійснювали з порушенням необхідних санітарних норм. На зернові оформлювали фіктивну документацію. Вантажі організатори оборудки переправляли на річкових баржах до українських морських портів для продажу до країн близького та далекого зарубіжжя.

 

Оперативники спецслужби встановили, що господарську діяльність елеватора здійснювали через низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності і вона не відображалась в жодному офіційному звіті. Тож організаторам вдавалося приховувати протиправну діяльність протягом 2019-го року. Нелегальний оборот елеватора становив майже 90 мільйонів гривень, внаслідок чого держава не отримала щонайменше 20 мільйонів гривень податків.

 

Під час обшуків правоохоронці виявили документацію та чорнові записи. Майновий комплекс елеватора та інші товарно-матеріальні цінності вилучили.

 

Виявлені порушення стосуються не лише податкової дисципліни, а й норм містобудування, охорони природного середовища та техногенної безпеки. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин оборудки та повідомлення про підозру причетним до протиправної схеми. Також перевіряють інформацію щодо можливої причетності посадових осіб місцевої влади, правоохоронних та контролюючих органів до функціонування нелегального елеватора та незаконних оборудок. Процесуальне керівництво здійснювала прокуратура області.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: