Наказ про бронювання співробітників Glovo, Favbet і Visa скасували через суспільний резонанс

РЕЗОНАНС
16.05.24 - 15:48

Після скандального розголосу в мережі та обурення українців, Мінекономіки поспіхом скасувало Наказ про бронювання співробітників Glovo, Favbet і Visa. У міністерстві заявили, що тепер прийматимуть рішення щодо кожної компанії окремо.

Нагадаємо, раніше у мережі з'явилося фото указу Мінекономіки, згідно з яким броню від мобілізації отримали букмекерські контори, рекламні агенції та компанії з власниками зі США, зокрема Glovo, Favbet та Visa. З цього переліку зв'язок з армією має лише одна компанія, яка займається розробкою РЕБ і безпілотників. Військовозобов'язані працівники цих компаній отримали відстрочку до 8 жовтня 2024 року. Про це повідомив нардеп Олександр Федієнко, який опублікував наказ.

 

У Мінекономіки підтвердили достовірність наказу і змінили рішення. 

 

"З огляду на суспільний резонанс, я скасовую наказ про бронювання, й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Мінцифри визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті. Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Мінекономіки. У випадку відсутності підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників. Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час", - написала міністерка економіки Юлія Свириденко.

 

 

Джерело - Юлія Свириденко.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: