Напередодні 38 річниці Чорнобильської катастрофи у Кривому Розі вшанували пам‘ять криворізьких ліквідаторів

ПАМ'ЯТЬ
25.04.24 - 16:07

Тридцять восьма по Чорнобилю весна. Сьогодні  криворізькі ліквідатори вшанували пам‘ять своїх колег – загиблих і померлих від страшного опромінення. Участь у мітингу-реквієму взяли  керівництво міста, громадскість і безпосередні учасники тих подій. Живі квіти лягли до підніжжя пам‘ятника у сквері Героїв Металургійного району.  А гіркі спогади ятрили серця.  

Ліквідатора Володимира Махова призвали у серпні 1986. Привезли до 30-кіломотрової зони відчуження, а через день вже був виїзд. Два їхніх відділення підняли на дах 3-го енергоблоку.

 

«Робоча зміна у нас була 90 секунд. Я провів на ЧАЕС 20 днів, але набрав усі 25 рентген. Радянські приборі були дуже неточними, тому всім ставили узагальнено, як це було у радянському  союзі. Люди були витратним  матеріалом. Ніхто з цим не рахувався. Першими пішли з життя охорона і пожежники. З моїх однополчан мало хто в живих вже залишився», - згадує чорнобилець.

 

Багато з тих, хто ліквідовував  наслідки страшної катастрофи заплатив за це власним життям і здоров‘ям, - говорить заступниця голова Ради оборони міста Вікторія Третяк.

 

«Але чорнобильці  і сьогодні в строю. У багатьох з них воюють діти, рідні. Ліквідатори багато нам допомагають,  волонтерять. Плетуть сітки, збирають кришечки, донатять на різних акціях. Попри проблеми з здоров‘ям і поважний вік вони роблять величезну роботу і не залишаються осторонь. Як можуть наближають перемогу і  за це їм низькій уклін і велика вдячність», - каже Вікторія Третяк.

 

Понад пів тисячі чоловік об‘єднує ліквідаторів з П‘ятихаток, Жовтих вод, Широкого, Софіївки  та Криворізького району ВГО «Криворізьке об’єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля».

 

«Дякуємо, що в місті, попри важкі часи, продовжують діяти  соціальні програми для чорнобильців. Вони тримають нас на плаву. Кошти виділяються, люди лікуються, дякуємо за цю турботу», - зазначає голова правління об‘єднання Віктор Козак.

 

«Ми розуміємо , що у країні зараз важкий стан. Немає санаторного лікування, реабілітації, якої ми вкрай потребуємо. Тому вдячні за соціальні програми із захисту чорнобильців. Я скажу, що протягом року жодна людина у Кривому розі не була  обділена увагою. Для нас це дуже  важливо», - наголошує  голова Криворізької організації Всеукраїнської ГО інвалідів "Союз Чорнобиль України" Олексій Цибань.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: