«Наше завдання нести кругову оборону»: як криворізьке небо захищають антишахедні розрахунки Нацгвардії

ВІЙСЬКОВІ
05.07.23 - 16:53

Антишахедні розрахунки Криворізької бригади гарують 24/7, захищаючи наше небо. Нацгвардійці чітко та злагоджено працюють по ворожим цілям.

Дмитро – військовослужбовець підрозділу протиповітряної оборони, брав участь у звільненні окупованої Херсонщини  у складі зенітно-ракетного розрахунку. Його завданням було пильнувати ворожі повітряні цілі та прикривати своїх побратимів з неба.

 

«Один Shahed може нести заряд до 30 кг тротилу в залежності від модифікації. І навіть якщо ти його не бачиш, то можеш почути на відстані одного-двох кілометрів», - розповідає Дмитро.

 

Звук дрону-камікадзе типу Shahed важко сплутати з чимось іншим. Працюючий двигун «Шахеда» можна почути на відстані до двох кілометрів – це змішаний звук газонокосарки та мопеда, - розповідають бійці антишахедних груп Криворізької бригади військової частини 3011.

 

Саме за цю специфічність Shahed в народі прозвали «мопедом».

 

«Після оголошення повітряної тривоги у нас є максимум 15 хвилин для того аби зібратися та доїхати до позиції. Там ми розкладаємо кулемети так, аби житлові будинки в жодному разі не потрапили у сектор вогневого ураження», - підкреслює військовий.

 

Завдання антидронного розрахунку – вести кругову оборону. Допомагає їм у цьому спеціальна антидронова рушниця, яку нацгвардійці використовують під час бойового чергування, а також прожектор для відстежування руху «Шахеда» в нічний час.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: