Наступного тижня почнуть виплачувати підвищені пенсії

             Всі регіональні відділення Пенсійного фонду (ПФ) повністю готові розпочати  виплати підвищених пенсій понад 9 млн пенсіонерам, - інформує департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

        Як будуть проходити виплати

       Розроблено та протестоване програмне забезпечення, за допомогою якого автоматично у найближчі 2-3 дні будуть перераховані пенсії. Вже протягом доби після набрання чинності закону про пенсійну реформу органами ПФ будуть виготовлені додаткові виплатні документи.

       Виплата пенсій у жовтні буде здійснюватися за двома відомостями. Пенсіонери, в яких дата отримання пенсій припаде на період після набрання чинності закону, одержать гроші одразу – за однією відомістю пенсію у попередньому розмірі, за іншою – додатково суму перерахунку. Ті пенсіонери, які встигли отримати пенсію у «старому» розмірі, одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду –  до 25 жовтня.

       Щоб поінформувати всіх пенсіонерів про розмір їх пенсій, органи Пенсійного фонду переглянуть  графіки прийому громадян, до проведення прийомів буде залучено додаткову кількість працівників, буде забезпечено виїзні прийоми за місцем проживання громадян. Необхідну інформацію також можна буде одержати у контакт-центрі та на веб-порталі послуг ПФ.

        Як буде впроваджуватися пенсійна реформа

        З 1 жовтня 2017 року всі пенсії незалежно від року призначення будуть перераховані за єдиними правилами за матеріалами пенсійних справ. Під час перерахунку враховуватимуть: єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн; оновлений показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян на рівні 1452 грн. Перерахунок буде здійснено без звернень пенсіонерів.

        Підвищення пенсій не зумовлено інфляцією, тому не повинно призвести до підвищення цін.

        Надалі всі пенсії щорічно будуть індексуватися – на 50% середньої заробітної плати і на 50% від зростання інфляції.  У 2019-2020 роках для перерахунку буде братися показник середньої заробітної плати за попередній рік. З 2021 року – показник середньої заробітної плати за 3 попередні роки.  Перерахунок пенсій більше не залежатиме від рішень політиків.

        Посилюється роль страхового стажу для визначення права на пенсію. Пенсійний вік не підвищується: ті, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 60 років. З січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати 25 і більше років страхового стажу. Людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески), не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше. Мінімальний страховий стаж для права на пенсію залишається на рівні 15 років (з досягненням 65 років).

        Ті, хто працюють в секторі неформальної зайнятості або за кордоном, можуть сплачувати внески до Пенсійного фонду самостійно або «купити» стаж за період, коли такі внески не сплачувались (не більше, ніж 2 роки).

        Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; «чорнобильців» (із зниженням пенсійного віку).

        Скасовується обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють. Пенсіонер, який заробив собі пенсію, з 1 жовтня 2017 буде отримувати її в повному обсязі. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію з досягненням 55 років.

      «Кошти для проведення пенсійної реформи є в повному обсязі. В тому числі це кошти, які Пенсійний фонд отримав від детінізації економіки. Законодавство дозволяє місцевим органам влади контролювати питання детінізації заробітних плат. Подальша детінізація дозволить збільшити надходження до  Пенсійного фонду і до місцевих бюджетів. І головне, це має захистити найманих працівників», - зазначив  прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.