Навчання, ґранти, перекваліфікація. Як у Кривому Розі допомагають працевлаштуватись ветеранам
До плідного діалогу учасників запросив голова Ради оборони Олександр Вілкул. За його словами, більшість ідей, які вже працюють у місті, виникли саме під час таких діалогів.
«Дякуємо Центру зайнятості, який впроваджує багато ґрантових програм державних та іноземних фондів. Цим займаються спеціальні відділи виконкомів районних у місті рад. Близько сотні родин ветеранів вже отримали ґранти на відкриття власної справи. Не забуваємо про навчання чи перекваліфікацію ветеранів. Є програми з навчання ІТ-фахівців з гарантованим працевлаштуванням. Є великі ґрантові програми для приватного бізнесу, є навчальні програми. Головне сьогодні розповісти про напрацювання і почути ваші ідеї. А також зрозуміти, чи готові наші підприємства зустрічати ветеранів», - підкреслив голова Ради оборони.
На змістовності й практичній користі таких зустрічей наголосив в.о. міського голови Юрій Вілкул.
«За результатами опитування серед ветеранів, на попереднє місце роботи повернулися 30% ветеранів, 26 % планують відкрити власну справу, 14 % хочуть перекваліфікуватися, ще 7% - здобути освіту. 12% прагнуть допомагати іншим ветеранам і 11% ще не визначились», - навів статистику Юрій Вілкул.
Надважливим вважає повернення ветеранів до зайнятості директорка Криворізької філії Дніпропетровського обласної філії зайнятості Лариса Шевченко. За її словами, це стосується не лише працевлаштування, а й започаткування власної справи.
«На ринку праці Кривого Рогу - достатньо вакансій, і питання працевлаштування наразі не стоїть. Якщо у людини відсутня відповідна кваліфікація або досвід роботи, наші роботодавці працевлаштовують її і за умови професійного навчання. Ми пропонуємо три програми, в тому числі й навчання безробітних коштом Центру зайнятості. Для людей, які працюють, це можливість отримати ваучер і здобути наступний рівень освіти, і експериментальний проєкт з навчання в центрах профтехосвіти служби зайнятості ветеранів, де навчання і проживання безкоштовні», - пояснює пані Лариса.
Для започаткування бізнесу за ґрантовою програмою для ветеранів можна отримати мільйон гривень. Для підтримки родини ветерана - до 500 тисяч гривень. З початку війни до центру звернулися 162 учасники бойових дій. Кожен другий із них - працевлаштований. Невелика кількість звернень пояснюється тим, що здебільшого на підприємствах за мобілізованими зберігають робочі місця.
Костянтин Мунтян – приватний підприємець, учасник бойових дій. 20 років займався громадським харчуванням. Каже, нічого нового придумувати не став, лише розширив бізнес. Гроші витратив на обладнання, інтер‘єрні рішення, нових найманих працівників, що є головною умовою ґрантової програми.
«Насправді, це було дуже просто. За підтримки Довгинцівського райвиконкому, ми швидко разом створили бізнесплан, завдяки якому я отримав ґрант для розвитку бізнесу в цей нелегкий час. Це зайняло 4-5 місяців. Але якщо у вас є розуміння бізнесу і ви точно знаєте, чого ви хочете, держава виділяє кошти», - пояснює ветеран.
До нового напрямку підтримки ветеранів мають долучитися й освітяни. Цьогоріч у правилах прийому до вишів з‘явились додаткові можливості для навчання учасників бойових дій.
«За державні кошти тепер військові мають право на другу вищу освіту чи підвищення свого професійного рівня. В переліку пільг для УБД - вступ без складання НМТ і стипендія. Багато молодих людей воювали, отримали поранення, тому наш обов‘язок створити їм умови, щоб мирну частину свого життя вони могли провести і комфортніше для себе, і корисніше для держави», - каже ректор КНУ Микола Ступнік.
Наразі у Кривому Розі для ветеранів, військових та їхніх сімей діє програма з понад 70-ти номінацій. У поточному році на неї виділено близько 500 млн грн. Понад 600 послуг ветерани отримують у створеному офісі «Я - ветеран». Від початку роботи через нього вже пройшли понад 16,5 тисячі учасників бойових дій та їхніх рідних.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Veterans family games. У Кривому Розі започаткували змагання для ветеранів війни та їхніх родин
У Кривому Розі ветерани війни та жертви нацистських переслідувань у червні отримають щорічну грошову допомогу
Понад 2,5 тонни. Криворіжець у гаражі приймав металобрухт без документів