Найчистіший житломасив? Криворізькі екологи перевірили якість повітря на Карачунах

ЕКОЛОГІЯ
27.06.19 - 15:23 1134

26 червня фахівці міського управління екології разом з представниками державної лабораторії провели моніторинг якості атмосферного повітря на Карачунах, які вважають найчистішим житломасивом Кривого Рогу.

З проханням перевірити якість повітря до мерії звернулась мешканка мікрорайону.

 

Катерина мешкає на Карачунах півроку. Зі своїх вікон бачить промислові краєвиди – відвали «АрселорМіттал КР». Викликають захоплення вони не завжди, каже дівчина. Особливо лякають стовпи пилу.

 

«Не треба забувати про природоохоронне законодавство, дуже багато було зобов’язань у них і за місцевою програмою, але нічого не виконують, оскільки я дуже часто бачу, як пилюжить із їхніх труб. Повітря дуже важким стає, і саме небо то коричневе, то сіре, яке завгодно, але не блакитне», – обурюється Катерина.

 

Криворожанка неодноразово зверталася до управління екології з проблемою відсутності автоматизованих постів спостереження на Карачунах. Екологи додали житломасив до системи моніторингових досліджень. Перше вимірювання якості повітря провели учора.

 

«Результати проведення цих вимірів будемо враховувати при прийнятті рішення доцільності або недоцільності встановлення автоматизованого посту спостереження за якістю атмосферного повітря. Чи за рахунок міського бюджету, чи із залученням підприємства АрселорМіттал КР, оскільки мешканка скаржиться саме на його виробничу діяльність та негативний вплив на стан атмосферного повітря», – зазначила головний спеціаліст міського управління екології Оксана Полуєхта.

 

Громадські активісти-екологи – за розширення міської карти екологічного моніторингу. 

 

«Розбудова системи екологічного моніторингу – один із важливих заходів міської екологічної програми. Тому що ту функція, яку повинна виконувати система моніторингу, - визначення якості повітря, яким дихають мешканці міста. Це більш важливо, ніж спостерігати за тими обсягами викидів, які декларують самі підприємства», – наголосив координатор ГС «Громадська екологічна платформа» Олександр Скакальський.

 

Мікрорайон Карачуни – це вже 21-а точка екологічного моніторингу. Наступного місяця у міськраді планують залучити сюди пересувну лабораторію із Дніпра.

 

Фото міського управління екології.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: