Не вийти у вікно. У Кривому Розі цілодобово працює телефон довіри, звертайтеся!

ЕКСКЛЮЗИВНО
27.05.24 - 12:15

«Я більше не можу». Кривий Ріг сколихнула серія самогубств – лише за останні дні кілька людей вкоротили собі віку. Суїцидальний настрій – проблема, яку рідко обговорюють зі знайомими, однак пам'ятаймо - людина може зупинитися за крок від трагедії, якщо вчасно отримає фахову підтримку.

У Кривому Розі цілодобово працює телефон довіри 0673148196, за яким можна звернутися у випадку, коли вам здається, що виходу з критичної ситуації немає.

 

«Звернень дуже багато, тому що у нашому місті чимало тимчасових переселенців, які втратили житло. Є багато таких, що втратили рідних на війні і разом з цим сенс життя. Це дуже важко. Вони не знають, що робити, як далі продовжувати жити. Ми намагаємося підказати, підтримати, порекомендувати – робимо все для того, щоб допомогти знайти ту ниточку, за яку можна схопитися для повноцінного життя», - роз’яснила нашим журналістам Світлана Кірюха, клінічна психологиня КП "Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги".

 

Якщо бути уважним до близьких та оточення, можна запобігти трагедіям. Телефоном довіри також можуть скористатися рідні та друзі людей, які мають схильність до самогубства. Психологи кажуть: передвісники такого вчинку є, тож важливо їх помітити.

 

«Це перепади настрою, моменти усамітнення, людина перестає їсти або ж, навпаки, починає переїдати, перестає спілкуватися з людьми, з друзями, втрачає бажання ходити на роботу. Якщо раніше було хобі, а тепер воно не викликає інтересу – це ті дзвоники, які привертають увагу. Підлітки часто роблять собі самоушкодження, порізи на тілі – прагнуть щось цим сказати, акцентувати увагу. Коли стан людини нестабільний, вона може і закриватися в собі, і навпаки, демонструвати піднесений, збуджений настрій», - називає тривожні дзвіночки Світлана Кірюха.

 

Важливо, щоб у такому стані людина не залишилася наодинці з собою. Їй потрібні підтримка та порада. Але не тиск, осуд чи ввічливо-байдуже «заспокойся, все буде добре». Важливе спілкування – вислухати не перебиваючи.

 

«Якщо ви помітили, що людина стала усамітнена або ж робить якісь непритаманні їй вчинки, можна просто запитати: «Що трапилось, може, тобі потрібна допомога?» Спробуйте разом із нею нові ідеї чи заняття, які зможуть зацікавити, переспрямувати думки, змінити настрій. Це можуть бути дружня прогулянка, розмова за кавою, обережне розпитування. Не потрібно змушувати чи казати, що ваш співрозмовник змінився і йому слід звернутися до лікарні. Це його відлякає», - радить пані Світлана.

 

Психологиня запевняє: звертатися по допомогу не страшно і не соромно. То міфи з минулого. Життя, яким би воно не здавалося нестерпним, можна змінити. І фахівці знають, як це зробити у кожному конкретному випадку.

 

«Ми зараз переживаємо дуже важкі часи. І хочу зазначити: якщо ми будемо сильними і продовжимо вірити у себе, то у нас все вийде. Не треба боятися звертатися до фахівців, це корисна й результативна практика», - впевнена фахівчиня.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: