Небезпечний зачепінг. Криворізькі підлітки чіпляються за тролейбуси і знімають відео

ПОДІЯ
18.03.25 - 12:36

Недарма кажуть, що дорослі чоловіки – це підлітки, що випадково вижили. Правдивість іронічної приказки наочно підтверджують пригоди криворізьких хлопчаків, які розважаються верхи на електротранспорті. Діти чіпляються ззаду за тролейбуси та потяги, катаються "з вітерцем" і викладають відео своїх адреналінових трюків у ТікТок.

Чи варто повторювати, що такі "зачепінги" небезпечні для життя? Завжди варто! Говоріть з дітьми, пояснюйте, розтлумачуйте, що такі ігри закінчуються трагедією або важкими травмами та каліцтвом!

 

Нагадаємо, 9 березня в Одесі двоє підлітків видряпались на дах вантажного вагону на вокзалі. Від ураження струмом обидва загинули: один помер на місці, другий – згодом у лікарні. 13 березня в Києві 12-річний хлопчик заліз на вагон електропотяга і зазнав важких опіків через ураження електричним струмом. На жаль, ця дитина також померла, лікарі не змогли її врятувати.

 

Від початку року в Україні зафіксовано 8 випадків зачепінгу, постраждали 9 дітей, - кажуть у поліції. - Заради кількох секунд відео чи екстриму підлітки наражають себе на смертельну небезпеку! Слід пам’ятати: електричний струм, падіння чи зіткнення з перешкодами майже ніколи не дають другого шансу. Чому зачепінг – це не круто, а смертельно небезпечно? Напруга до 27 000 вольт, навіть якщо не торкатися дротів, удар струмом може бути миттєвим. Падіння з висоти – один різкий рух, і життя може змінитися назавжди. Зіткнення з перешкодами – мости, тунелі, опори зі швидкістю 60-100 км/год - це фатально.

 

Що робити, якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту?
Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці.
Зателефонуйте на гарячу лінію Укрзалізниці: 0(800)-503-111 (безкоштовно).
Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101).
Запам’ятайте місце події для точної передачі інформації службам.

 

Батьки, ваша уважність – запорука безпеки дітей!
Говоріть із підлітками про небезпеку зачепінгу.
Стежте за контентом у їхніх соцмережах – екстремальні відео можуть штовхати на ризик із летальними наслідками.
Звертайте увагу на нові інтереси дитини – різка захопленість транспортом чи екстремальними відео може бути сигналом.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: