Непотрібні. У Кривому Розі матір-зозуля привела дітей до райвиконкому і покинула напризволяще

СОЦІУМ
23.04.19 - 16:48

Днями до служби у справах дітей Саксаганського райвиконкому з гучним візитом завітала незвичайна "делегація".

31-річна криворожанка привела з собою трьох дітей 10, 11 і 13 років, які тримали в руках по великій клітчастій сумці з речами. 

 

Жінка повідомила службовцям, що смертельно хвора, і їй терміново необхідно поїхати за кордон та заробити на лікування, тож вона хотіла б прилаштувати своїх дітей в інтернат.

 

Знервована криворожанка зчинила ґвалт - почала викрикувати працівникам служби, що має онкологічну хворобу, тому регулярно їздить на заробітки за кордон, а дітей їй подіти нікуди.

 

Жінка поводилася агресивно й неадекватно. Вгомонити скандалістку намарне намагалися правоохоронці, яких викликали працівники служби.

 

Але поліцейським вона знічев'я заявила, що їй все одно, складуть на неї протокол чи ні. Врешті-решт, жінка залишила діток у приміщенні райвиконкому і пішла геть.

 

«17 квітня до нас надійшло повідомлення, що по вул. Володимира Великого, 32 мати залишила трьох дітей без нагляду, - прокоментувала інспектор ювенальної превенції Саксаганського відділення поліції Дар’я Ордіна. – Нам стало відомо, що мати покинула малолітніх у приміщенні районного виконкому та втекла у невідомому напрямку.

Дітей помістили до центру психологічної реабілітації.

Відзначу, що подібні випадки у нас трапляються дуже рідко. Частіше ми самі вилучаємо діток із неблагополучних сімей, де батьки зловживають алкоголем, наркотиками, де немає належних умов для життя й виховання. Але навіть такі батьки намагаються зберегти свої батьківські права і залишити дітей у родині. Випадки, коли мати самовільно покидає своїх дітей – поодинокі».

 

Дітей доправили до реабілітаційного центру на вул. Озерній. Вони були шоковані, заплакані й просилися назад до мами.

 

Наступного дня горе-мати повернулась до служби у справах дітей, щоб показати довідки про свою хворобу. 

 

З медичних документів з'ясувалось, що ніякої онкології в діагнозах немає, натомість у неї виявили гінекологічне захворювання, яке не загрожує життю.

 

Фахівці служби розшукали родину жінки, її бабусю. Але й та сім'я виявилася неблагополучною, до того ж, там теж зростають малолітні діти. Тож про опіку над покинутими дітьми у такій родині і мови немає. 

 

Рідні завзятої заробітчанки розповіли, що в Кривому Розі вона, разом із дітьми, мешкає у подруги.

Поїхавши на заробітки, вона полишила своїх дітей на подругу. Але замість 2 місяців, затрималася на 5.

 

Жінка прокоментувала ситуацію нашим журналістам, знову повторювала про нібито важку хворобу, проте її пояснення виглядають непереконливо й недостовірно. 

 

Тепер горе-матір знову збирається виїхати з країни, але діти стали на заваді. Очевидно, тому їй довелося розіграти цей прикрий сценарій.

 

«За останні 20 років така надзвичайна подія сталася вперше, - говорить завідуюча сектором профілактики служби у справах дітей виконкому Саксаганської райради Олена Іванова. - Служба у справах дітей цю жінку знає, з нею вели профілактичну роботу, яка, на жаль, не дала позитивних результатів. Зараз вона відмовляється з нами спілкуватись. Ця родина перебуває на обліку в Широківській службі райдержадміністрації, куди ми направимо лист для вирішення подальшої долі дітей".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: