Невакцинованих бюджетників відсторонять від роботи. Які ще зміни приніс українцям листопад?

СОЦІУМ
01.11.21 - 9:55

У листопаді на українців чекає чимало змін. Зокрема, це нові правила дорожнього руху, заборона працювати невакцинованим бюджетникам, штрафи за євробляхи та нові послуги в мобільному застосунку "Дія".  

Як ми писали, з 8-го листопада невакциновані працівники освітніх закладів та державних бюджетних установ, для яких щеплення є обов'язковим, не будуть допущені до роботи.

 

Відповідальними за виконання Постанови Кабінету міністрів будуть керівники цих працівників.

 

Обов'язковою є вакцинація для працівників освіти всіх форм власності, центральних та місцевих органів влади та їхніх підрозділів, соціальних закладів, а також державних підприємств і організацій, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

 

У Постанові уряду передбачається, що за такими працівниками зберігається місце роботи, а зарплата виплачуватиметься лише за відпрацьований час.

 

З 1 листопада в Україні почнуть діяти нові правила дорожнього руху

Найпомітніші зміни стосуються велосипедистів, проте загалом новацій у ПДР доволі багато. Це нові види розміток, нові дорожні знаки, правила зупинки і стоянки автомобілів. Детальніше про це ми писати тут.

 

У листопаді завершується термін пільгового розмитнення автомобілів на єврономерах.

 

Після 10 листопада водіїв і власників авто почнуть штрафувати, якщо вони не розмитнили свій автомобіль. Штрафи сягатимуть 170 тис гривень, порушникам також загрожує накладення арешту на рахунки і майно.

 

Спочатку, якщо патрульний зупинить нерозмитнений автомобіль, він випише штраф 8,5 тис гривень і передасть інформацію про порушника митникам, які й оформлять штраф 170 тис гривень. Власник автомобіля отримає відповідну інформацію поштою, за адресою реєстрації.

 

Державна митна служба України нагадує, що учасники бойових дій, які перебувають в зоні ООС, мають право на пільгове розмитнення до 8 лютого 2022 року.

 

НКРЕКП у листопаді може відновити імпортування електроенергії з Білорусі та Росії.

 

Таким чином, буде скасована заборона на імпорт білоруської та російської електроенергії, що була запроваджена у травні цього року. Тоді парламент законодавчо надав комісії повноваження обмежувати імпорт з країн, що не є членами Енергетичного співтовариства.

 

ЗМІ називають причиною відновлення імпорту електроенергії недостатні запаси вугілля в країні і загрозу дефіциту електроенергії у зимовий період.

 

Уперше за пів року постачальники газу знизили ціну на паливо для побутових споживачів, які мають річний контракт. Проте зробили це не всі газопостачальні компанії, а лише сім.

 

Ці компанії входять до так званої "балансуючої групи" "Нафтогазу", і можуть отримувати газ за однаковою ціною у 7,42 грн за куб. Після того, як усунули можливість перепродажу "дешевого" газу для потреб промисловості, деякі компанії з групи вирішили знизити свої ціни.

 

Найменшу ціну запропонувала компанія ETG: 7,79 грн за кубічний метр газу. По 7,8 грн пропонує паливо компанія Neogas, 7,88 грн - "Евода трейд", по 7,89 грн за метр кубічний - "Черкасигаз збут" та "Уманьгаз збут". Сам "Нафтогаз" не змінив ціну у річному контракті, вона і надалі становить 7,96 грн за куб м.

 

 

Джерело: ВВС Україна

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: