Нічого російського! Як у Кривому Розі перейменують топоніми, пов'язані з країною-агресоркою?

АКТУАЛЬНО
29.06.22 - 15:31

У Кривому Розі триває процес перейменування топонімів, так чи інакше пов'язаних з країною-агресоркою.

"У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парків та скверів, пов'язаних із державою-агресором росією та білоруссю! Всього 193 назви, - заявив начальник ВА Олександр Вілкул. - У місті, яке героїчно бореться з орками вже п'ятий місяць, з'являться вулиці, сквери та площі на честь військових частин, які захищають наш рідний Кривий Ріг, Героїв України, видатних українських та іноземних діячів, на честь українських міст, традицій...

 

Я особисто, робоча група, до складу якої увійшли керівники міськвиконкому та районів, представники громадськості, науковці та краєзнавці, завершили підготовку до перейменування. На першому етапі будуть насамперед перейменовані вулиці, пов'язані з російськими та білоруськими географічними назвами.

 

Як триватиме перейменування? Відповідно до законодавства, процедура перейменування займає не менше двох місяців і виглядає так: протягом 30 днів (з 1 по 30 липня) мешканці вулиць, що підлягають перейменуванню, можуть ознайомитись із переліком нових назв, які запропонувала Робоча група.

Для роз'яснення, з жителями вулиць будуть проведені зустрічі, під час яких учені та краєзнавці розкажуть про військові частини, історичні постаті, події та ін., на честь яких пропонується дати нові назви. Якщо мешканці мають власну пропозицію за назвою, вони до 30 липня можуть про це повідомити, надіславши листа з обґрунтуванням на адресу своєї районної у місті ради або принести його особисто.

 

Після закінчення 30-денного терміну у кожному районі міста буде систематизовано пропозиції щодо перейменування. На це дається два тижні – з 31 липня до 14 серпня. Після цього працівники райвиконкомів проведуть із 15 по 31 серпня з мешканцями вулиць обговорення, під час якого люди оберуть нову назву вулиці. Після цього райвиконкоми узагальнюють інформацію та надають її для підготовки рішення щодо перейменування топонімів у Кривому Розі на черговому засіданні міської ради".

 

Перелік вулиць для перейменування:

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: