Нове життя - старим промисловим об’єктам. У Кривому Розі відбувся Урбаністичний хакатон

ЦІКАВО
19.11.19 - 13:38

У Кривому Розі обговорювали питання створення у старих промислових об’єктах сучасного артпростору. На заході побували й наші журналісти.

Старі занедбані промислові будівлі - типовий урбаністичний пейзаж Кривого Рогу. Вони не тільки створюють депресивний настрій, а й відлякують від міста туристів. Утім, у всьому світі такі будівлі перетворюють на артоб'єкт, культурні та соціальні центри розвитку та відпочинку. Метою Урбаністичного хакатону і стало створення проєктів ревіталізації таких об'єктів. Організаторами стали криворізькі громадські об'єднання.

 

«Ми врахували світовий досвід і досвід українських міст, які вдихнули нове життя у такі закинуті, виведені з виробництва об’єкти. На сьогодні – це величезні туристичні об’єкти, які дають гарний прибуток територіям, це активний громадський простір», - говорить представниця ГО «Агенції розвитку «Урбаністичне місто» Інна Сторожук.

 

Учасники хакатону переймали досвід тих міст України, які вже пішли цією стежкою. У якості експертів була запрошена команда з Херсона.

 

«Наша мета – поділитися досвідом та дати трошки теорії про те, як це взагалі розвивається і що може бути. І найголовніше – почати діалог про те, яким ми бачимо місто», - зазначає голова центру культурного розвитку «Тотем», артдиректор проєкту «Урбан сад» Олена Афанасьєва (м. Херсон).

 

Цей діалог, кажуть організатори хакатону, повинен відбуватись в трикутнику бізнес - громада - влада. І такий діалог в Кривому Розі є.

 

По закінченні заходу учасники представили свої проєкти - соціальні, освітні, розважальні. Багато з них отримали високу оцінку експертів. Можливо, деякі  найближчим часом будуть втілені, щоб прикрасити наше місто.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: