Новорічні ялинки перевірятимуть на радіоактивне забруднення

ЕКОЛОГІЯ
01.12.23 - 14:22

У Криворізькому районному відділі ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводитимуть радіаційний контроль ялинок, які мають надійти у продаж. В установі є лабораторія, акредитована, щоб надавати такі послуги.

«Будьте обережні при покупці зеленої лісової ялинки, адже вона може увійти у вашу оселю радіоактивно забрудненою», - зазначають працівники установи.

 

За словами фахівців, хоча минуло вже 35 років після аварії на Чорнобильській АЕС, проте для радіонуклідів це незначний проміжок часу. Велика кількість хвойних дерев, що реалізується на території України, вирощується саме на півночі країни.     

 

Тож рекомендовано купувати хвойні дерева тільки у офіційних точках продажу, за наявності відповідних документів. До того ж, на кожному дереві має бути бірка з чипом.

 

Отже, якщо вирішили прикрасити дім до новорічних свят живою ялинкою – не забувайте дбати про безпеку! Перевіряйте, звідки ялинка та які дослідження проводились, перш ніж дерево привезли на ринок. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: