Новий коронавірус із Китаю швидко шириться світом: інформація та рекомендації МОЗ

ЗДОРОВ'Я
22.01.20 - 10:21

Станом на 20 січня, у місті Ухань у Китаї та за межами країни офіційно зареєстрували 440 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, спричиненої новим коронавірусом (nCoV), – повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

9 хворих вже померли, 170 пацієнтів ушпиталили. Із виявлених випадків серед осіб, які приїхали з м. Ухань, 2 зареєстрували у Таїланді, 1 – в Японії та 1 – у Південній Кореї. Також стало відомо про хворого у США.

 

Усі симптоми з’явилися з 8 грудня 2019-го по 18 січня 2020-го року. Медичні служби виявили та обстежили 817 близьких контактів хворих. Ще 90 осіб залишаються під медичним наглядом; позитивних результатів на nCoV не виявили. 

 

Оптовий ринок морепродуктів м. Ухань закрили з 1 січня. За даними муніципальної комісії з охорони здоров’я, зразки, взяті на базарі, дали позитивний результат на nCoV.

 

Центр громадського здоров’я офіційно повідомив служби України про ситуацію з коронавірусом у Китаї та про актуальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

 

Щоб виявити можливі випадки nCoV на ранніх стадіях на території України та вжити відповідних протиепідемічних заходів, підготували практичні рекомендації.

 

Гендиректор ВООЗ скликає 22 січня засідання комітету з НС у зв’язку із новими випадками хвороби та заявами про можливе передавання збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

 

Симптоми китайського коронавіруса схожі на симптоми грипу: висока температура, озноб, тахікардія, утруднення дихання. Прогресуюча задишка - один із головних симптомів вірусної пневмонії.

 

МОЗ нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватися під час відвідування країн, де зареєстрували випадки nCoV:

 

- уникайте близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;

 

- частіше мийте руки з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;

 

- уникайте тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;

 

- люди із симптомами ГРВІ повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, максимально обмежити контакти з іншими людьми).

 

Фото з інтернета.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: