Обміліло. Рівень води у Карачунівському водосховищі знизився більш ніж на метр

ЕКОЛОГІЯ
12.09.19 - 17:23

У Карачунівському водосховищі рівень води знизився більш ніж на метр. Територією, яка раніше перебувала під товщею води, зараз можна прогулятися - вона перетворилася на берег. Причина - планове скидання води до Інгульця. За даними екологів, до водойми надійшло більше ста мільйонів кубічних метрів води, але цей обсяг у водосховищі не залишився.

Ситуацію з обмілінням прокоментував член ГС «Екологічна рада Криворіжжя» Йосип Маяков: "Регламент складений таким чином, що вода, яка поступає по каналу Дніпро-Інгулець, приходить пізніше, ніж почався скид води з Карачунівського водосховища для промивки річки Інгулець".

 

Зниження рівня води в Інгульці помітне неозброєним оком. А це, кажуть фахівці, тривожний сигнал. Насамперед, для флори та фауни. Це може позначитись і на якості питної води.

 

«Поки що це не критично вплине на кількісний склад фауни. Не думаю, що види зникнуть, вони зможуть адаптуватись, певна кількість виживе. Але якщо й надалі буде знижуватись рівень води, то може стати критичним», - поділився думкою декан природничого факультету КДПУ Едуард Євтушенко.

 

У свою чергу, Йосип Маяков заявляє, що він не бачить шляхів вирішення цієї проблеми заповнення водосховища. «Якщо буде дощова осінь, а зима сніжна, тоді, може бути, нічого страшного. А якщо не буде, то треба дивитися за аналізами води», - коментує еколог.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: