Обмін політичним бранцями між РФ та Україною зірвався через юридичні деталі. Перемовини тривають

ВАЖЛИВО
03.09.19 - 9:03

Затриманих біля Керченської протоки 24 українських моряків судитимуть в Росії заочно, а до України їх відправлять із копіями порушених проти них справ. Про це пише "КоммерсантЪ", посилаючись на власні джерела.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ написали про процес обміну між РФ та Україною бранцями. Але обмін зірвався через юридичні процедури.

 

В Офісі президента прокоментували інформацію про повернення українських політв’язнів - процес обміну триває, але ще не завершився.

 

"За даними ЗМІ, попередній обмін, який мав відбутися 30 серпня зірвався через юридичні деталі, зокрема про те, за якими саме механізмами обмінюватися утримуваними особами. - ТСН.

Що стосується вже засуджених, то тут президенти обох країн планують видати укази про помилування, однак із підслідними, якими є 24 моряки, ситуація складніша.

 

Раніше була інформація про те, що військовополонених моряків відправлять до України разом із оригіналами своїх кримінальних справ, і вже українська влада буде їх закривати.

 

Очікується, що їм видадуть копію, а ФСБ продовжить у Росії кримінальний процес проти моряків і, найімовірніше, засудить їх заочно.

 

Як повідомляє ЗМІ, вирок для моряків необхідний як доказ начебто законного їхнього переслідування, оскільки після повернення до України вони, найімовірніше, подадуть проти Росії позови до Європейського суду з прав людини.

 

Раніше повідомлялося, що для обміну на українських політв’язнів готують засуджених за державну зраду кримських військових Максима Одинцова та Олександра Баранова, а також фігуранта справи про події 2 травня 2014 року в Одесі громадянина Росії Євгена Мефьодова. 

 

Напередодні, 28 серпня проросійського пропагандиста Кирила Вишинського звільнили з-під варти в Україні. Керівник "РИА Новости Украина" просидів у СІЗО 15 місяців і нині, за рішенням апеляційного суду Києва, вийшов під особисте зобов’язання.

 

Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський погодився на обмін утримуваними між Україною та Росією

Вишинський особисто підписав угоду на обмін. Наступного дня стало відомо, що із колонії в Лабитнангі вивезли політв’язня Олега Сенцова.

 

За даними російських ЗМІ, його привезли до Москви і також готують до обміну. Обмін має відбутися за системою "35 на 35".

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: