Обпалені війною: в 9-ти ПК міста триває проєкт «Кривий Ріг – місто-фортеця»

ПАМ'ЯТЬ
21.02.24 - 16:55

В 9-ти Палацах культури Кривого Рогу триває пам‘ятний проєкт до другої річниці початку широкомасштабної війни.

Маргарита Старовойт з 82-ї школи й досі здригається від згадки про початок війни. Всі два роки дівчина мешкає з родиною у  місті. Каже, не змогла залишити близьких людей, рятуючись за кордон.  

 

«В перші дні ми просто втекли до бабусі. Були в неї кілька тижнів. Потім знову повернулися. Мені було страшно, я так боялася за життя своїх рідних і своє. І не знала, що робити», - згадує Маргарита.

 

У Палаці культури «Південний» арт-інсталіцію відвідали вже більше ста чоловік: діти, дорослі, переселенці, рідні загиблих, - розповідає в.о.директора ПК  Альона Алексанич.

 

«Найперше людей вражають історії загиблих героїв, працівників нашого Палацу, які із перших днів пішли захищати нас від ворожої навали. Надовго затримуються відвідувачі біля стендів з історіями переселенців, людей, які виходили з окупації. Багатьох вивозили – на тачках, візочках і вони не знали, що чекає їх надалі, чи залишаться в живих взагалі», - говорить пані Альона.

 

І у дорослих, і у дітей реакція на виставку практично однакова – сльози. У багатьох з них рідні на фронті, дехто вже загинув, - розповідають організатори інсталяції.

 

"До нас приходять різні люди, але безпомилково можна впізнати, кого з них війна торкнулася безпосередньо. Сьогодні, наприклад, була дівчинка, брат якої знаходиться у полоні. То куди б вона не глянула, одразу плаче", -  ділиться завідувачка художнім відділом ПК «Карачуни» Марія Роговець.

 

Нагадаємо, арт-інсталяції в Палацах культури міста триватимуть до 24 лютого. Відвідати їх можна з 13-ї до 17-ї години.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: