Обстріляні канікули. На виставці у Кривому Розі можна переглянути мульт, створений дітьми з Ізюмщини

КУЛЬТУРА
27.11.23 - 12:09

У Кривому Розі в укритті ДУЕТ до 10 грудня триває оригінальна мистецька виставка «Спротив». Проєкт презентував Криворізький центр сучасної культури, спільно з Державним університетом економіки і технологій.

Ви побачите тут роботи 10 художників із різних куточків України. В експозиції немає картин у класичному розумінні – митці підготували аудіо- та відеоінсталяції, перфоманси, артбуки, анімацію. Серед витворів – мультфільм, створений із малюнків дітей села Волохів Яр Ізюмського району Харківської області.

 

Дітлахи створили малюнки та зробили озвучку до мульту зі своїх розповідей про пережите в окупації. БФ «Звичайні люди» запросив режисерку  Марину Довганич і організував під її керівництвом триденне навчання для дітей. Підлітки, які пережили жахи окупації, мали можливість реалізувати свій творчий потенціал і поділитися думками через анімацію.

 

Маленькі українці розповіли про війну та обстріли. Зараз вони – у відносній безпеці, радіють життю і знаходять приємності у простих речах.

 

«Я стала режисеркою мультфільму «Канікули у Волохові», - пояснює Марина Довганич. – Малювали діти та підлітки з села Волохів Яр у жовтні цього року. Я попросила їх зобразити свої канікули, не акцентувала на темі війни. Один із учасників зобразив вхід до погреба… Так, ці малюнки важкі, але подані так, щоб не травмувати».

 

Виставку можна відвідати до 10 грудня, графік роботи: 14.00 – 19.00. Вхід безкоштовний. Адреса: площа Визволення, 2.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: