Обурені й доведені до відчаю мешканці селища Шевченка Металургійного району сьогодні масово вийшли на мітинг

СОЦІУМ
30.10.21 - 15:54

Частина мешканців Металургійного району скаржиться на світлову "блокаду", яку їм влаштувала енергетична компанія. Вже третій місяць люди періодично потерпають без світла - не працюють електроприлади, псуються продукти в холодильниках, не працюють електрокотли, якими більшість опалює приміщення, немає Інтернету, неможливо зарядити телефони. 

Особливо страждають мешканці з маленькими дітьми, за якими важко доглядати за відсутності електроенергії. Світлова "блокада" у Металургійному районі триває 2 місяці з постійними багатогодинними відключеннями вдень і вночі. 

 

 

Чашу терпіння людей переповнило сьогоднішнє відключення, яке безперервно триває майже 2 доби. І зараз усе селище знову - без світла.

 

На сайті ДТЕК обмежуться стандартними повідомленнями про "аварійні ситуації", а надокучливих клієнтів у соцмережах просто блокують. Так, коли наша журналістка поскаржилась на проблему у месенджер компанії "ДТЕК. Дніпровські електромережі" у фейсбук, замість роз'яснення ситуації її негайно заблокували.

 

 

На зустріч з мешканцями прибув заступник голови Металургійного району Едуард Данильченко, який заявив, що йому відомо лише про сьогоднішню аварію, а про те, що регулярні відключення продовжуються третій місяць, у райвиконкомі не знали, бо не отримували скарги мешканців. 

 

Наразі без світла залишаються 650 абонентів. У ДТЕК заявили, що 2-добове відключення закінчиться сьогодні приблизно о 19.00. Але кінцевий термін безкінечних "ремонтних робіт" так і не повідомили.

 

Оновлено. Щоб на їхню проблему нарешті звернули увагу, мешканці селища перекрили дорогу на полігон. На місце прибули 4 екіпажі патрульної поліції.

 

 

Свій коментар з приводу ситуації надав начальник Криворізького міського РЕМ ДТЕК Дніпровські електромережі Костянтин Швагер:

«Невідомими сторонніми особами 29.10.21 близько 8-ї години ранку під час проведення несанкціонованих та не погоджених з власником кабельної лінії  сільськогосподарських робіт було пошкоджено підземну кабельну лінію, що призвело до відключення електропостачання у 642 клієнтів. Через пошкодження відбулося  знеструмлення 7 трансформаторних підстанцій у тому числі і 3 абонентських. Щоб повернути світло до будинків мешканців, наші фахівці провели оперативні роботи з усунення аварії, та кабель у місці механічного пошкодження було відремонтовано того ж дня о 19-ій годині. Але після ремонтну випробування кабелю електротехнічною лабораторією показало наявність ще двох пошкоджень, які виникли як наслідок проходження по кабелю струмів короткого замикання. Через глибину пролягання лінії (1,2 -1,6 метра) та складного ґрунту з кварцитними елементами було складно визначити місця пошкодження. Фахівці аварійних бригад працювали до 3-ї години ночі та продовжили роботи з ранку суботи. О 19:53 30-го жовтня аварія була усунена, а електропостачання повністю відновлено. Надалі тут було проведено благоустрій території після земельних робіт. До уваги мешканців: всю інформацію про аварійні відключення  можна перевірити на сайті компанії в розділі Аварійні відключення. Якщо ваша адреса там є, то енергетики вже знають про відключення та відновлюють електропостачання. Якщо ви не знайшли свою адрес, повідомте про це до кол-центру ДТЕК Дніпровські електромережі за телефонами: (056) 790 99 00, (066) 790 99 00 або (067) 790 99 00, на сайті компанії або через сторінку Facebook».

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: