Об'єднання двох криворізьких вишів. КНУ та ДонНУЕТ - про перспективи співпраці

ОСВІТА
18.06.24 - 14:48

В Україні триває процес модернізації мережі закладів вищої освіти. Зміни торкнуться і двох криворізьких університетів: ДонНУЕТ імені Туган-Барановського та КНУ - їх об'єднають. У МОН вважають, що це підвищить якість підготовки фахівців.

Як ми писали, рішення щодо модернізації вишів і створення регіональних університетських центрів Міносвіти прийняло ще наприкінці квітня. Ректори двох криворізьких університетів зазначають: з 2014 року їхні ЗВО вже успішно взаємодіють у різних напрямках, тож така ініціатива лише покращить співпрацю.

 

«Цими днями формують склад комісії з реорганізації, визначають кінцевий термін процесу. У червні він де-факто почнеться, а от коли закінчиться, важко сказати. Зараз маємо непрості часи, воєнний стан, і це певним чином може гальмувати процес. Я думаю, що як спільний університет почне роботу з наступного календарного року», - коментує Микола Ступнік, ректор Криворізького національного університету.

 

Співпраця з колегами з донецького вишу, які перебрались до Кривого Рогу багато років тому, у КНУ налаштована. Відносини ділові, приязні. В обох закладах вищої освіти вважають, що поки зарано говорити, якою буде організація роботи після об`єднання. У МОН переконують, що студенти при цьому абсолютно захищені. Здобувачі освіти, які розпочали навчання, продовжать його за обраними спеціальностями, освітніми програмами, зі збереженням усіх попередніх умов.

 

«Зараз у нас навчаються 700 студентів на рівнях бакалаврів, магістрів, ще у нас є page-програми. Десь 300 осіб навчаються у Маріупольському та Краматорському коледжах, які переїхали і зараз перебувають у Кривому Розі. В нашому університеті є всі відомі економічні спеціальності: економіка, фінанси, підприємництво й торгівля. Ми є володарями ще й унікальних спеціальностей для Кривого Рогу: міжнародні економічні відносини, туризм, харчові технології, готельно-ресторанна справа, філологія переклад. Деякі з них відсутні у КНУ, тому я вважаю, якщо ми станемо відокремленим структурним підрозділом, це буде розширенням університету», - висловлює свою думку Оксана Чернега, в.о. ректора ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського.

 

Як зазначає МОН, таке рішення уряду допоможе зберегти та більш ефективно використовувати інфраструктуру, науковий та освітній потенціал Донецького університету. Ректори вже прораховують усі варіанти взаємодії.

 

«Будь-яке спілкування збагачує: від побуту, коли ви знайомитесь із новою людиною, даєте їй щось і в ній щось шукаєте. Я вважаю що наші колеги багато в чому показують нам приклад симбіозу легкої, необтяженої інфраструктури. У нашого університету - спадок багатьох поколінь і великої активності на міжнародній арені», - аргументує Микола Ступнік.

 

Торік КНУ та ДонНУЕТ підписали спеціальний договір про співпрацю в науковій сфері, який передбачає використання обладнання. КНУ допомагає ДонНУЕТу в інфраструктурних проєктах і програмах розвитку персоналу.

 

«Гадаю, це буде синергія. Зараз наш колектив очікує на наказ, розписаний план дій, тому що люди втомилися, чекають уже декілька місяців і сподіваються на визначеність у роботі ЗВО з 1 вересня», - резюмує Оксана Чернега.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: