Одеська кіностудія та Панас Саксаганський. Сьогодні Нацбанк випустив дві пам’ятні монети

ЦІКАВО
14.05.19 - 14:23

Сьогодні Національний банк увів в обіг пам’ятні монети «Панас Саксаганський» і «100 років Одеській кіностудії», – повідомляє НБУ на сторінці у Facebook.

Монета номіналом 2 гривні присвячена видатному українському актору, режисеру, драматургу, педагогу, одному з корифеїв українського побутового театру – Панасу Карповичу Саксаганському (Тобілевичу).

За своє творче життя Панас Саксаганський зіграв майже сто ролей, кожна з яких – вершина акторського мистецтва. Він започаткував систему попередньої роботи над роллю. Його перу належать комедії «Лицеміри» (1908) і «Шантрапа» (1913). Шантрапа, за Панасом Саксаганським, – це ті актори, які догоджають несмаку публіки.

На аверсі монети зображено улюблене крісло драматурга, на якому лежить капелюх, ліворуч – дзеркальний абрис актора із маскою у руці, праворуч – театральна завіса.

Реверс монети описує вислів актора: «Кожна людина хоче здаватися не тим, чим вона є. Я знаю добре це, а через те портрета свого я малювати не стану… Переживати і гірке й солодке, бачити і світло й темряву життя і не офарбувати все власним настроєм – не всякому дано…» (Панас Саксаганський “По шляху життя”).

Монета номіналом 5 гривень присвячена відомій українській кіностудії, за багаторічну історію якої створили велику кількість популярних фільмів. Як ми повідомляли, у травні Одеська кіностудія святкує 100-річчя

На аверсі монети зображено будівлю кіностудії на тлі стилізованої кінострічки. 

На реверсі монети – стилізований напис року заснування кіностудії – 1919 в оточенні ретро-кінокамери та кінохлопавки.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: