Одинадцята доба страйку: криворізькі шахтарі не погодились на умови керівництва КЗРК. Відео

РЕЗОНАНС
13.09.20 - 9:49

Одинадцяту добу у Кривому Розі тривають підземна й наземна протестні акції шахтарів Криворізького залізорудного комбінату. Вони вимагають підвищення заробітної плати, покращення умов праці, перегляду 1-го і 2-го списків шкідливого стажу та виправлення порушень, допущених при атестації.

Зараз у підземеллі шахт КЗРК все ще залишається 241 гірник: шахта Октябрська - 27, Родіна - 80, Тернівська - 56, Гвардійська - 78 рударів. Протягом останніх днів, через проблеми зі здоров'ям, з горизонту нагору піднялися кілька шахтарів. 

 

На поверхні страйкарів активно підтримують їхні колеги, профспілкові лідери та рідні. Біля адмінбудівлі КЗРК вони встановили цілодобове наметове містечко, проводять мітинги і організовують автопробіги, щоб привернути увагу громадськості до проблем трудящих цього підприємства. 

 

Між тим, вимоги шахтарів все ще залишаються не задоволеними керівництвом Кривбасзалізрудкому. Пресслужба КЗРК опублікувала реліз щодо підписання Меморандуму, але документ підписаний лише однією стороною - правлінням КЗРК. Гірники ж залишили перемовини, не погодившись із запропонованими умовами - підвищенням зарплати на 10%. 

 

Нагадаємо, за ініціативи мера Юрія Вілкула депутати Криворізької міськради направили звернення до Президента, Уряду та Парламенту з вимогою втрутитись у ситуацію і стати на захист прав трудящих Кривбасу. За дорученням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, була створена комісія для перевірки стану справ на шахтах КЗРК. До перемовин залучили першу заступницю міністра розвитку економіки Юлія Свириденко, заступника голови Держслужби України з питань праці Ігоря Дегнеру, нардепів, голову Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця.

 

Але порозуміння між сторонами все ще немає. Другий етап перемовин шахтарів та адміністрації КЗРК 10 вересня теж не дав бажаних результатів. 

Тим часом, страйкарі шахти "Родіна" записали відео, в якому подякували всім небайдужим, хто їм допомагає.

 

"За останні пів року заробітна плата на шахті впала удвічі, - скаржаться гірники. - Керівництво КЗРК запропонувало підняти її на 10%, але ми на це не пристали. Ми збираємось і надалі відстоювати свою позицію і залишатися під землею до повного виконання наших вимог", - заявили страйкарі.

 

Детальніше про протестну акцію гірників Кривбасу та їхні вимоги ми писали тут.

 

Відеозаява гірників шахти "Родіна" - нижче.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: