Офіційний коментар ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стосовно страйку працівників залізничного цеху

    Надаємо офіційний коментар  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стосовно страйку працівників залізничного цеху:

"16 травня колектив залізничного цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (3 і 4 зміни) приєднався до акції протесту залізничників «Укрзалізниці». Озвучені основні вимоги робітників - підвищення заробітної плати до європейського рівня в 1000 євро і забезпечення відповідності всього рухомого складу стандартам охорони праці.

Машиністи і помічники тепловозів, складачі поїздів відмовилися виходити на лінію, чим поставили під загрозу роботу всього комбінату. Дана акція не була анонсована і узгоджена заздалегідь з керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Тому підприємство не мало можливості заздалегідь внести корективи у виробничий процес. Такий страйк є незаконним.

На даний момент на підприємстві задіяні тільки 14 тепловозів із 92. У зв'язку з цим паралізований весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинені підрозділи гірничого департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (крім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи.

Такі позапланові збої в роботі виробничих агрегатів вкрай негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Є реальна загроза вибухів газопроводів унаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не тільки комбінату, а й міста. В даний час фахівцям підприємства вдається утримувати ситуацію під контролем.

Керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» провело ряд зустрічей з колективом для обговорення вимог, висунутих залізничниками.

Учора, 16 травня, створена комісія приступила до обстеження локомотивів на предмет їх відповідності вимогам охорони праці. Порушення, виявлені в ході оглядів, будуть усуватися по можливості на місці, силами фахівців підприємства. Незважаючи на це, залізничники поки не приступають до роботи, переговори про рівень зарплати тривають.

Нагадаємо, на даний момент в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює більше 21 000 чоловік, середня заробітна плата становить 14 000 грн., вона є конкурентною серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України. З першого травня зарплата була підвищена до 20%.

Компанія «АрселорМіттал» інвестувала в розвиток підприємства з моменту його покупки 9 млрд доларів з урахуванням придбання активу, ставши найбільшим іноземним інвестором в Україні. У найближчі кілька років планувалося вкласти ще 1,5 млрд доларів в розвиток виробництва до 2022 року. Однак в умовах, що склалися реалізація інвестиційної програми, соціальних проектів і подальший розвиток підприємства - під великим питанням.

Якщо найближчим часом цю ситуацію не вдасться врегулювати, виробництво буде повністю зупинено, його відновлення займе багато часу, на це доведеться витратити колосальні ресурси".