"Охрана, отмєна!" Оголошення 22 листопада датою другого туру виборів у мери Кривого Рогу - помилкове

ВАЖЛИВО
06.11.20 - 19:06

Оголошення 22 листопада датою другого туру виборів у мери Кривого Рогу, офіційно опубліковане на сайті ЦВК, є помилковим і передчасним, - заявив журналістам голова Криворізької міської ТВК Валентин Орлов.

"Це була технічна помилка. Ми одразу негайно зв'язалися з ЦВК, з'ясували, що рішення такого ще не приймали, що це була неперевірена інформація, яка раптом потрапила на сайт ЦВК. Якщо я не помиляюсь, її вже прибрали звідти", - прокоментував Валентин Орлов.

 

Напередодні Валентин Орлов зазначив, що результати виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають бути встановлені не пізніше як на 12 день після голосування, тобто – до 6 листопада 2020 року.

 

Але анонсованого учора оголошення підсумків голосування не відбулося. Причина - розгляди у судах. 

 

"Саксаганський, Тернівський, Центрально-Міський райони. Крім того, до суду звертались із приводу того, що відмовили при розгляді скарг провести повторні підрахунки голосів. Там теж така вимога залишилась. Там дуже багато було цих дільниць, а фактично задовольнили тільки 2, тому оскаржуючи наше рішення, я так зрозумів, ці вимоги залишаються у об'єкта звернення до суду актуальними. Наскільки це може затримати процес, не можу сказати, я не фахівець у галузі адміністративного судочинства. Ми просто прийняли сьогодні комісією рішення відкласти розгляд питання про встановлення результатів по виборах міського голови і міськради до того, як ці рішення вступлять в законну силу. Ми не знаємо, які це будуть рішення, по-перше, і до чого вони будуть нас зобов'язувати і як ми маємо їх виконувати. Можливо, знову буде стояти питання про повторний підрахунок голосів, ми розуміємо, що тоді наше рішення про встановлення результатів буде передчасним. Саме з цих міркувань ми погодили нашу позицію з Центральною виборчою комісією", - каже голова ТВК.

 

Претензії до процесу підрахунків мають представники одного з кандидатів на посаду міського голови - Дмитра Шевчика. Зараз у суді - шість скарг від довірених осіб Дмитра Шевчика. На що сподіваються його представники, знову і знову подаючи скарги до суду, - не відомо. Та за паралельними підрахунками голосів, розрив між чинним мером Юрієм Вілкулом і кандидатом Дмитром Шевчиком - майже удвічі. За скаргами довірених осіб відбулося вже не одне слухання в суді. Були і перерахунки голосів на окремих дільницях. Та вочевидь, претензії не вичерпалися. Суди тривають. 

 

Нагадаємо, учора на сайті Центральної виборчої комісії назвали дату другого туру виборів міських голів (у Кривому Розі - 22 листопада), а тим часом результати першого туру все ще не оприлюднені.

 

 

.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: