Окружкоми Кривого Рогу – на низькому старті. Бюлетені отримали, але в комісіях ще тривають заміни і розгляд заяв

ВАЖЛИВО
16.04.19 - 17:13

 Окружкоми Кривого Рогу – на низькому старті. До другого туру виборів залишилося менше тижня, а в окружних виборчих комісіях все ще тривають заміни і розгляд заяв.

Сьогодні окружкоми отримували бюлетені для голосування. 

 
   
Скорочений термін підготовки комісій до проведення другого туру виборів Президента України дається взнаки. Стислі строки створюють низку технічних проблем.

 

"Терміни, передбачені законом, дуже стислі, а от процедури, які належить виконати, - доволі об’ємні. І кількість членів окружних комісій, яка зменшилася втричі, якраз і створює додаткові навантаження. Переєстрація ОВК дещо затягнулася у зв’язку з тим, що необхідно затвердити право підпису, а з Києва ми цього ще не дочекалися. Тобто не можемо витрачати кошти, замовляти канцелярію або інші послуги", - пояснює Валентин Орлов, голова окружної виборчої комісії ТВО №33.

 

Перше питання у порядку денному сьогоднішнього засідання 33-го окружкому – зміни у складі ДВК. Заяви надходять до сьогодні від обох кандидатів у президенти.

 

"Формування дільничних виборчих комісій, яке відбувалося за три тижні, сьогодні проходить за декілька днів до голосування, зміни у складі, ротація - все це накладає певний відбиток і вносить напруженість у роботу. Дійсно, обидва кандидати не додали членів комісій до 100% наповнення, але ми буквально наступного дня, за поданням голови ОВК, доповнили", - говорить Валентин Орлов.

 

Куратори дільничних комісій пояснюють – дехто просто відмовляється, у когось недійсний телефон, інші взагалі зникають. Навіть безпосередньо у день отримання бюлетенів у 33-му окружкомі розглянули більше 10 заяв про заміну. 

 

Питання реєстрації офіційних спостерігачів і затвердження участі членів дільничних комісій на платній основі розглянули швидко. А от у розділі «інші питання» надійшла скарга на несплату премій попереднім окружкомом.

Заява від однієї з ДВК містила також прохання забезпечити остаточні розрахунки за послуги і товари.

 

Так, представники 507-ої дільничної комісії вимагають протокол попередньої ОВК щодо розподілу між членами комісії грошової винагороди. 

 

По обіді на 33-ій округ прибули бюлетені. Їх підрахували, розмістили у сховищі. Загальна кількість отриманих примірників зійшлася із заявленою цифрою.

ОВК №33 отримала 141968 виборчих бюлетенів для другого туру голосування, жодних труднощів чи проблем не виникло. Бюлетені зараз перебувають під охороною нацполіції у спеціально відведеній кімнаті.

Під час прийому бюлетенів окружна виборча комісія була в повному складі. На дільниці їх передадуть у п’ятницю, 19-го квітня. 

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: