Окрилені словом. Сьогодні - Всесвітній день поезії

СВЯТО
21.03.19 - 9:09 1079

Сьогодні - Всесвітній день поезії.

Рішення про встановлення цього свята було прийняте в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання.

Поезія формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО, Всесвітній день поезії був призначений на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року.

Формально всі найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, оскільки саме там розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

 

Основна мета святкування — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе якомога голосніше.

Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

День поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини. Відображення і дзеркало суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення до поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості. 

 

Цього дня в Україні відбудуться літературні вечори, презентації творів знаних і маловідомих майстрів слова.

Нагадаємо, 19 березня відзначила свій 89-й день народження легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка України Ліна Костенко.

 

Талановитими майстрами красного віршованого словами багата й криворізька земля. З їхніми творчими здобутками та перемогами у літературних конкурсах регулярно знайомить своїх глядачів ТРК "Рудана".

Будьте разом з нами на поетичних хвилях!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: