Операція Да Вінчі: вперше в Україні за допомогою робота-хірурга видалили пухлину 

ЦІКАВО
28.03.19 - 10:55

Перша в Україні операція робота-хірурга Да Вінчі пройшла у Вінниці. — ТСН.

Місцеві лікарі роботизовану хірургію назвали вітчизняним проривом. Хоча в країнах із розвинутою медициною такі технології застосовують давно.

 

Першим українським пацієнтом Да Вінчі став 54-річний чоловік. У нього друга стадію раку передміхурової залози.

 

 

Робот має чотири руки, до яких кріпляться хірургічні інструменти. Щоправда, керує процесом досвідчений київський хірург. Очі лікаря –це 3D-камера, її через маленький отвір вводять у тіло пацієнта. Усі рухи медика за пультом повторюють маніпулятори. Міліметр за міліметром — і ножиці робота вирізають пухлину. Крихітні маніпулятори виконують надточні рухи й не пошкоджують сусідні тканини. Це головна перевага Да Вінчі.

«Робот може зробити те, що не під силу хірургу. Діаметр його роботи з інструментом — 8 мм, рука лікаря провела б цю саму маніпуляцію діаметром у 10 см», — пояснює хірург Сергій Байдо.

 

Перша операція Да Вінчі в Україні пройшла успішно. Пацієнта вже за кілька днів випишуть із лікарні. Робота свого часу сконструювали фахівці NASA, і спочатку він був помічником військових медиків. Механічного помічника придбала одна з приватних клінік, але оперувати з його допомогою зможуть хірурги з різних куточків країни.

«Технологія процесу дозволяє працювати з роботом із будь-якого куточка планети. Дуже багато хірургів уже телефонують і пропонують свої послуги», — розповідає керівник медичного центру Євген Антонюк.

 

 

До робота вже вишикувалася чимала черга пацієнтів. Операції різного профілю він може проводити щодня, бо, на відміну від медиків-людей, не знає втоми.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: