«Орлан-білохвіст». Нацбанк випустив дві пам’ятні монети номіналом 10 і 2 гривні

ЦІКАВО
14.07.19 - 13:50

Днями Національний банк України увів в обіг дві пам’ятні монети зі срібла і нейзильберу із серії «Флора і фауна України» номіналом 10 та 2 гривні, – повідомляє пресслужба НБУ.

Тираж срібної монети складає 2 500 штук, а монети з нейзильберу – 45 000.

 

На аверсі монети номіналом 10 гривень в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА, 10 ГРИВЕНЬ, 2019.

 

На реверсі монети на дзеркальному тлі зобразили орлана-білохвоста та написи півколом: ОРЛАН-БІЛОХВІСТ (угорі ліворуч), HALIAEETUS ALBICILLA (унизу).

 

На аверсі монети номіналом 2 гривні в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: УКРАЇНА, 2 ГРИВНІ, 2019, та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

 

На реверсі монети зобразили орлана-білохвоста в польоті (кольорове зображення, використано тамподрук) та написи півколом: ОРЛАН-БІЛОХВІСТ (унизу), HALIAEETUS ALBICILLA (праворуч).

 

Орлан-білохвіст – один із найбільших представників хижих птахів Євразії, вид, що зникає, включений до Червоної книги України та Європейського Червоного списку тварин і рослин, які перебувають під загрозою зникнення.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: