Особливості онлайн-уроків: тривалість, поділ часу, відповідальність

ОСВІТА
18.01.21 - 15:23

Завідуюча кафедрою управління інформаційно-навчальним процесом Дніпровської академії безперервної освіти Оксана Бутурліна розповіла про особливості навчання дітей під час локдауну.

З жовтня 2020 року діє прийняте Кабміном України нове Положення про дистанційну форму отримання повної загальної середньої освіти. Згідно з ним, не менше 30% навчального навантаження учитель повинен виконувати у синхронному режимі, перебуваючи одночасно із дітьми в електронному просторі.

 

Тривалість уроку залишається стабільною і вона не змінювалась залежно від форми навчання. У 1 класі – 35 хвилин, далі – 45 хвилин. За санітарними вимогами (з 1 січня), у 1 класі учень може перебувати перед електронним пристроєм 10 хвилин, з 2 по 4 клас – до 15 хвилин, з 5 по 7 клас – до 20 хвилин, далі – до 25 хвилин, старші класи – до 30 хвилин.

 

Якщо суміжні уроки, то другий урок – не більше 15-20 хвилин. Тривалість уроків стандартна, а час перебування перед електронними пристроями значно менший.

 

«У початкових класах, наприклад, за ці 10 хвилин учитель може не пояснити тему, а перевірити знання, отримані учнем самостійно чи разом з батьками. Це має бути якась цікава комунікація, перевірка домашнього завдання. Педагог може на своєму рівні вирішити, що буде робити під час 10 хвилин онлайн-спілкування. Учителям зараз поставили вимоги перебудувати структуру уроку: зрозуміти, коли буде фізкультхвилинка, гімнастика для очей, як учень отримує завдання для виконання самостійно, без підключення онлайн, як у кінці уроку учителю ввімкнутися на 5 хвилин для виконання цього завдання», - розповіла Оксана Бутурліна.

 

Відповідальність за досягнення результатів навчання розподіляється рівномірно на учителів, учнів і батьків. Треба звернути увагу на те, чи створені умови для дистанційного навчання. На сьогодні, не всі педагоги забезпечені технічними засобами.

 

Учитель може використати власні технічні засоби. Тоді він має право на компенсацію від держави витрат своїх коштів. Для цього потрібно звертатися до керівництва школи і до органу управління освітою.

 

«Але бувають і ситуації з безвідповідальним ставленням учителя. Тоді треба говорити з адміністрацією закладу. У батьків є право писати звернення. Також є органи управління освітою (міське управління), які зобов’язані піклуватися питаннями якості освіти», - підкреслила Оксана Бутурліна.

 

Найважливіше, що можуть зробити батьки, це мотивувати свої дітлахів учитися: створити умови для дитини, щоб вона дотримувалася такого режиму, не відволікалась. Якщо в учня немає можливості працювати онлайн, то учитель повинен дати завдання і навчальні матеріали в інший спосіб. 

 

Джерело – сайт Інформатор.

 

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: