Отруєння дітей у криворізькій школі №118: порушення санітарних норм, стафілокок та норовірус

СОЦІУМ
04.10.19 - 14:49

Як ми повідомляли, 25-го вересня серед учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118, що на мікрорайоні Сонячному, зареєстрували спалах гострої кишкової інфекції, на яку захворіла 21 дитина.

Того ж дня почалося санітарно-епідеміологічне обстеження навчального закладу з відбором проб харчових продуктів, питної водопровідної води і змивів.

 

Як прокоментувала начальниця відділу Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович виданню «Мост-Днепр», під час обстеження школи встановили ряд порушень.

 

У день перевірки виявили денне меню, яке не відповідало двотижневому меню, запровадженому у Держпродспоживслужбі.

Крім того, виявили такі порушення:

-  однотипні страви (биток на сніданок і котлета на обід), приготовані з рубленого м’яса (яловичина), що є порушенням;
- не проводився контроль за дотриманням температурного режиму у духовій шафі для повторної термічної обробки м’ясних рублених виробів з термореєструвальним приладом;
- співробітники харчблоку порушували правила дотримання особистої гігієни, були відсутні антисептики для дезінфекції рук у цеху для варіння і санвузлі для персоналу.

 

Для дітей, які відвідували групу продовженого дня, в приміщенні і класних кімнатах не підвели гарячу воду. Фахівці виявили невідповідність питної води за мікробіологічними показниками.

 

«Також знайшли 40% позитивних змивів на умовно патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук і санітарного одягу кухарів. Під час лабораторних досліджень біоматеріалу 2-х співробітників харчблоку школи виявили патогенний стафілокок. За результатами вірусологічних досліджень, у 3-х дітей знайшли норовірус. Встановили, що розповсюдження норовірусу виникло контакно-побутово через порушення санітарно-гігієнічного і дезінфекційного режиму у харчблоці і в школі загалом», - повідомила Неля Полюхович.

 

Держпродспоживслужба винесла рішення призупинити роботу харчблоку на 10 робочих днів з 1-го жовтня. Винесла розпорядження з усунення порушень санітарного законодавства, які виявили під час позапланових заходів Держнагляду.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: