Парламент має виконати вимоги Закону та призначити вибори мера Кривого Рогу на 27 березня 2022 року, - ОПОРА

ВАЖЛИВО
16.12.21 - 12:46

Парламент має виконати вимоги Закону та призначити позачергові вибори у Кривому Розі на 27 березня 2022 року, - зауважує Всеукраїнська громадянська мережа ОПОРА.

У Кривому Розі позачергові вибори мають бути за Законом призначені Верховною Радою на 27 березня 2022 року, – йдеться в офіційному повідомленні організації.

 

Затягування «Слугами народу» призначення дати виборів суперечить чинному законодавству. До 25 січня 2022 року Верховна Рада має призначити позачергові вибори мера Кривого Рогу, щоб вони відбулися у визначений законодавством термін – 27 березня 2022 року. Вже зареєстровано відповідні проєкти постанов.

 

 

Нагадаємо, 15 серпня мера Кривого Рогу Костянтина Павлова знайшли вбитим у власному будинку.

25 серпня Криворізька міська рада узяв до відома факт дострокового припинення повноважень Павлова як міського голови у зв'язку зі смертю.

8 вересня секретар Криворізької міської ради Юрій Вілкул порушив перед парламентом питання щодо призначення позачергових виборів міського голови. Відповідний лист був направлений Юрієм Вілкулом до Верховної Ради.

22 вересня Комітет Ради рекомендував парламенту призначити позачергові вибори у Кривому Розі на 27 березня 2022 року.

Проте згодом, хоча проєкт постанови був уже у сесійній залі та його планували поставити на голосування, за 10 хвилин до голосування речник ВР Руслан Стефанчук прибрав його з переліку питань.

 

Як повідомила вчора інтернет-газета «Страна», Офіс президента дав команду не включати до порядку денного до кінця року питання про призначення виборів криворізького мера. Також видання пише, що, за їхніми джерелами, на Банковій вирішили відтягнути вибори, оскільки на даний момент є чітке розуміння, що будь-який кандидат від «слуг» ці вибори розгромно програє, тому вирішили взяти паузу». Також, за словами джерела, найближчим часом буде активізовано кримінальні справи проти нинішнього керівництва міста та в.о. мера Юрія Вілкула з метою змусити його залишити пост.

 

Зокрема, вчора стало відомо, що Дніпропетровська облпрокуратура, за командою Офісу Президента, знову відкрила вже розслідувані та закриті через відсутність складу злочину кримінальні справи щодо подій десятирічної давнини проти першого заступника мера Кривого Рогу Є.Удода. Також чиниться тиск і на інших представників команди міської влади, які мають високі рейтинги.

 

Водночас у повідомленні ОПОРИ наголошується, що згідно з ч. 1 ст. 195 Виборчого кодексу, позачергові місцеві вибори призначають не пізніше ніж за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня позачергових місцевих виборів. Отже, якщо Верховна Рада не ухвалить рішення про позачергові вибори до кінця січня 2022 року (за 60 днів до дня голосування, тобто до 25 січня 2022 року), такі вибори не зможуть відбутися 27 березня 2022 року.

 

ОПОРА зазначає, що відповідно до календарного плану сесії парламенту, 17 грудня — останній пленарний день цього року, а продовжать роботу депутати з 18 січня 2022 року. Саме ці дні – по 17 грудня та з 18 по 21 січня є ключовим для того, щоб парламент виконав свою функцію та вчасно призначив місцеві вибори.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: