ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» модернізує локомотиви американськими двигунами

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» почало встановлювати на свої локомотиви нові дизельні двигуни виробництва США. Під час модернізації локомотивного парку підприємство вже отримало один локомотив з новим двигуном. Ще три локомотиви з американськими двигунами  надійдуть до кінця року.

Наразі в Україні здебільшого експлуатуються тепловози ще радянського зразку, які вимагають невідкладної модернізації. При цьому промислові компанії впродовж довгого часу відчувають гостру нестачу запчастин для капремонту локомотивів, оскільки основною базою їхнього виробництва є Російська Федерація. Зараз постачання запчастин російського виробництва до України обмежені, а спеціалізованих локомотиворемонтних підприємств у країні недостатньо. 

Що стосується заміни дизельних двигунів на локомотивах, то криворізькі металурги зробили ставку на двигуни виробництва США. В даний момент в Україні в роботі знаходяться лише два дослідні зразки локомотивів, що були модернізовані з установкою американських двигунів. Один з них знаходиться в експлуатації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Цей капремонт значно підвищив надійність роботи локомотиву. У 2018 році компанія планує відправити ще три локомотиви на модернізацію. Загальні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на модернізацію трьох локомотивів з установкою нових двигунів складуть близько 50 млн грн.