Пенсії, виплати військовим і новації для біженців. Що зміниться для українців у березні?
Пенсії
За даними Мінсоцполітики, у березні виплати в середньому збільшаться на 400-700 гривень, залежно від категорії пенсіонерів. Розмір індексації становитиме 19,7%.
Вперше проведуть індексацію найнижчих пенсій. Раніше їх не індексували, а переглядали лише разом з підвищенням прожиткового мінімуму, який зростає повільніше, ніж індексація. Тож з 1 березня до мінімальних пенсій додадуть не менше 400 гривень.
Окрім того, уряд виплачуватиме щомісячні компенсаційні виплати людям, старшим за 70 років. Виплати передбачені, якщо пенсі не досягають 10 340 грн. Тим, кому більше ніж 80 років, платитимуть 570 гривень; 456 грн – людям віком від 75-80 років; 300 грн - від 70-75 років.
Виплати військовим
З березня військовослужбовцям почнуть нараховувати оплату за новими правилами. Тепер грошове забезпечення залежатиме від місця перебування бійця і його залученості до бойових дій.
Зарплату в 100 тисяч гривень на місяць і далі отримуватимуть військові на лінії зіткнення. Нараховуватимуть ці гроші пропорційно часу виконання завдань.
100 тисяч гривень також платитимуть за конкретний період виконання бойових завдань військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам, морякам, військовим медикам, військовим зенітно-ракетних і протиповітряних військ на завданнях в районі бойових дій.
50 тисяч гривень за рішенням вищого командування платитимуть військовим, які виконують бойове завдання у складі військового органу управління.
Оплату в 30 тисяч гривень отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання в районах бойових дій, але не на лінії зіткнення.
Скасують премії у розмірі 30 тисяч гривень тим військовим, які служать у частинах і підрозділах поза районами бойових дій, а також строковикам, курсантам, офіцерам управлінь і штабів.
Податкова амністія
1 березня закінчується податкова амністія, тобто кампанія одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб.
У такий спосіб фіскальні органи дають можливість легалізувати прибутки, з яких не були сплачені або ж сплачені не в повному обсязі податки і збори станом на 1 січня 2021. За таких умов ці особи звільняються від відповідальності за приховування доходів.
Ця амністія мала тривати до 1 вересня 2022 року, але парламент продовжив цей термін на пів року через війну.
Державна податкова служба повідомляла два тижні тому, що в межах "податкової амністії" фізичні особи задекларували 6,2 млрд грн. За період воєнного стану в Україні задекларовано 3,92 млрд грн.
Підтвердження реєстрації для біженців
Більшість українських біженців, які прибували до європейських країн у першу хвилю після початку війни, отримували статус тимчасового захисту до 4 березня 2023 року. Тепер більшість країн автоматично продовжили цей статус до 4 березня 2024 року, проте у деяких з них слід зробити певні кроки, щоб статус продовжили.
У Польщі, де перебуває найбільше українських біженців, статус тимчасового захисту діє до серпня 2023 року, проте в країні цього року запроваджують деякі нові правила.
Зокрема, з 1 березня українці, які перебувають в країні більше ніж 120 днів, будуть частково доплачувати за проживання у колективних місцях половину вартості житла, але не більше ніж 40 злотих за добу. Ця вимога не стосуватиметься дітей, пенсіонерів, багатодітних батьків.
Новий закон про медіа і відповідальність онлайн-видань
Закон набуде чинності 31 березня. Цей закон є одним з обов'язкових для вступу в ЄС, тож навколо нього точилося багато дискусій.
Зокрема, він передбачає хоч і не обов’язкову, але реєстрацію онлайн-медіа і їхню відповідальність, а також надає значні повноваження у регулюванні медійного ринку Нацраді з питань телебачення та радіомовлення.
Джерело - ВВС Україна.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Нові зарплати й пенсії та чергові обмеження для невакцинованих. Що зміниться в грудні?
З 1 листопада в Україні почнуть діяти нові правила дорожнього руху. Що зміниться?
Пенсії, зарплати, соцвиплати будуть виплачуватись вчасно та в повному обсязі, - Сергій Марченко