Пеня та штрафи: криворіжці-боржники будуть сплачувати комуналку по-новому

КОМЕНТАР
19.03.19 - 14:35

У травні поточного року набуває чинності новий закон про житлово-комунальні послуги. З новими тарифами та правилами українці отримають ще й пеню за кожен прострочений день платіжок за комуналку.

Вам не призначили субсидію, платіжки за комуналку в опалювальний сезон виявилися непідйомними, і ви вирішили надолужити розрахунки в літні місяці? Тоді платіть більше — регламентує новий закон про житлово-комунальні послуги.

«Цим законом передбачено нарахування пені за несплату комунальних послуг. А саме — за кожний день прострочки буде нараховуватись одна сота відсотка від суми заборгованості. Сума пені, за законом, не повинна перевищувати загальну суму заборгованості», — пояснює головний спеціаліст Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Артем Положешний.

 

Наприклад, маєте борг у дві з половиною тисячі гривень. За кожен наступний день його несплати нараховуватиметься 25 копійок. За місяць набіжить 7 гривень 50 копійок. За рік максимальна сума пені складатиме 3,65%. Уникнути штрафу споживачам вдасться лише у двох випадках — затримка зарплати, факт якої буде доведено документально, та затримка виплати субсидії.

 

Юрист зазначає, надавачі житлово-комунальних послуг повною мірою скористаються законним правом на штрафи боржників та позиватимуться в судах. Він радить землякам бути такими ж активним у захисті своїх споживчих прав.

«Якщо споживач отримує послуги неналежної якості чи не в повному обсязі, він повинен обов’язково звертатися з письмовими претензіями до надавачів послуг. Такі заяви споживачів до суду будуть підставою для обстоювання захисту їхніх інтересів», — додав юрист.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: