Пеню за комунальні борги не мають права нараховувати до укладання нових договорів

АКТУАЛЬНО
14.06.19 - 11:38

Пеню за комунальні борги не мають права нараховувати до укладання нових договорів! - пояснює Мінрегіон.

Як ми повідомляли, 1 травня набули чинності положення ст.26 Закону «Про житлово-комунальні послуги», які регулюють відповідальність споживача за неналежне виконання договору:

 

- за несвоєчасну оплату рахунків за ЖКП споживач зобов'язаний буде сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

 

Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​внесення плати, і не нараховується в разі заборгованості держави за надані населенню пільги і житлові субсидії і/або при наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином;

 

- у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця, останній (крім виконавця послуг з постачання та розподілу електроенергії і природного газу) має право обмежити (припинити) надання послуг споживачеві.

 

Мінрегіон в листі 2 травня 2019 року №7/10.1/7260-19 роз'яснив нюанси нарахування цих штрафних санкцій.

 

Насамперед, відзначено, що введення в дію Закону про ж/к послуги, яким передбачена пеня, не є підставою для її автоматичного нарахування.

 

Для цього необхідний укладений договір про надання послуг.

 

Тобто практична реалізація нововведень можлива лише після укладення нових договорів про надання комунальних послуг.

 

Пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватися з моменту укладення нового договору про надання цієї послуги, але не раніше 1 травня 2019 року.

 

Важливим є те, що до 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком повинні прийняти рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) за кожним видом комунальної послуги.

 

Всі судові рішення щодо оскарження неправомірних донарахувань за комунальні платежі, ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: