Перемогли! Нідерландський суд віддав "Скіфське золото" його власниці - Україні 

ПОДІЯ
26.10.21 - 14:56

Україна здобула перемогу в суді у справі про "скіфське золото". Відповідне рішення виніс Апеляційний суд Амстердама. Музей Алларда Пірсона повинен передати експонати кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» на зберігання Україні до стабілізації ситуації в окупованому Криму. 

Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

 

Ідеться про понад 560 предметів з музейного фонду України, які з 2013 року знаходяться на території Нідерландів. В основному, це археологічні знахідки, вартість колекції складає близько 10 млн євро.

 

За "скіфське золото" українська сторона судилася 7 років. Після російської окупації півострова колекцію не віддавали кримським музеям.

 

"Україна визначиться з місцем зберігання "скіфського золота" після того, як отримає рішення суду. Це може бути заповідник "Софія Київська", - заявив глава уряду Денис Шмигаль.

 

Як відомо, ще у грудні 2016 року Окружний суд Амстердама зобов'язав музей передати "скіфське золото" Україні. Сьогодні ж було оголошено вердикт апеляційної інстанції.

 

 

Джерело: РБК-Україна, Укрінформ

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: