Переможці ґрантової програми єРобота започаткували успішний бізнес у Кривому Розі

БІЗНЕС
21.11.23 - 15:51

У Кривому Розі допомагають підприємцям отримувати фінансову підтримку у вигляді грантів від держави на започаткування й розширення власного бізнесу. Це інвестиції у розвиток підприємництва, створення нових робочих місць та зміцнення економічного фронту країни та Кривого Рогу.

У межах проєкту єРобота, у Кривому Розі системно підтримують малий та середній бізнес. З початку року за державною програмою 79 суб’єктів господарювання вже отримали гранти на ведення господарської діяльності на суму 33,8 млн грн.

 

Державний проєкт єРобота запроваджений Урядом у 2022 році для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств та інших господарств.

 

В. о. міського голови Юрій Вілкул поспілкувався з цьогорічними переможцями грантової програми, які отримали грантову підтримку до 250 тис грн на розвиток власного бізнесу та вже ведуть підприємницьку діяльність у Центрально-Міському та Металургійному районах Кривого Рогу. 

 

«У партнерстві з Центром зайнятості, Ощадбанком проводяться зустрічі з суб’єктами господарювання та семінари щодо можливості участі в грантових програмах. Фахівці надають роз’яснення та консультації - від написання гранту до його захисту. Ми прагнемо допомогти підприємцям, щоб до Кривого Рогу залучалися ресурси для розвитку місцевого бізнесу, створювалися нові робочі місця. У поточному році вже створено понад 200 робочих місць», - зазначив Ю.Вілкул.

 

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць - від 1-2 при наданні мікрогранту, до кількох десятків - при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертають державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

 

Уляна Кісельова стала приватним підприємцем і відкрила школу для дітей та підлітків «Present simple» з вивчення англійської мови.

 

«Ще зі шкільних років я любила вивчати мови, тому стала філологом з англійської та німецької мов. Мріяла створити місце, де діти матимуть змогу вивчати англійську мову, знаходити нових друзів, цікаво та з користю проводити дозвілля. Тому вирішила відкрити школу. У цьому році дізналася про грантову програму «єРобота» та вирішила скористатися цією державною допомогою для започаткування власного бізнесу. Подала заявку на участь в програмі, захистила бізнес-план та отримала грант у 250 тис грн. На грантові кошти орендувала приміщення, придбала необхідну техніку та меблі і у вересні вже відкрила школу з вивчення англійської мови для дітей та підлітків «Present simple». Також я працевлаштувала двох працівників. Зараз до моєї школи ходить більше 80 учнів. Моя мрія здійснилася!» - сказала Уляна.

 

Володимир Загайнов на мікрорайоні Всебратське 2 відкрив дитячий центр «Bambino». Для облаштування центру Володимир взяв участь у державній програмі «Грант на власну справу» і отримав 250 тис грн. Він придбав інвентар для облаштування дитячої кімнати, меблі для зони кафетерію та встановив дитячий майданчик на прилеглій території. Також було створено два робочих місця і працевлаштовано дві особи.

 

«Ми зробили дитячий центр «Bambino» казковим місцем, де розваги та творчість об'єднуються, створюючи неповторний простір для дитячих веселощів від ігрових зон і атракціонів до тематичних свят та розважальних заходів. Наш центр пропонує дітям та їхнім сім'ям незабутні враження. Це так потрібно сьогодні і малечі, і дорослим, бо потрібно відволікатися від сирен та сумних звісток з фронту. Місія центру - надавати дітям відмінні можливості для розвитку, творчості і навчання, створюючи безпечне та комфортне середовище для їхнього зростання. Наш центр відвідують, переважно, мешканці Центрально-Міського району. Цінова політика закладу є привабливою для всіх категорій громадян», - зазначив Володимир.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: