Перевищено епідпоріг: у Кривому Розі за останній тиждень понад 5 тисяч містян захворіли на ГРВІ

ЗДОРОВ'Я
24.01.20 - 12:56

З 16 по 22 січня на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли 5165 криворіжців. Про це повідомив очільник Криворізького управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.

«За останні декілька днів захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції зросла. На сьогодні вона зросла в 1,9 раза. Захворюваність в нашому місті перевищила епідпоріг. Заходи, які зараз в місті здійснюють, ми вважаємо ефективними», – наголосив Костянтин Мурашко.

 

Також він розповів, що в інфекційній лікарні перебуває молодий пацієнт 24-х років з вірусно-бактеріальною пневмонією, яку спричинила ГРВІ. Про грип як першопричину мови поки що не йде, бо для цього немає підтверджених даних. Стан молодого чоловіка стабільний.

 

«Сьогодні буде новий наказ управління охорони здоров’я, де ми запропонуємо ввести у наших медичних закладах карантинний режим. Тобто температурний режим, маски, припиняємо планову операційну діяльність, оперативні наради, де є великі скупчення людей. Заступники головних лікарів з медичної частини будуть дещо по-іншому контролювати лікувальний процес. Первинна ланка має здійснити контроль за хворими, які температурять, обслуговування на дому», – зазначив начальник управління.

 

За його словами, за останню добу мешканці 153 рази викликали швидку до дітей. 12 з них – немовлята. Більш уразливих пацієнтів вакцинують проти грипу та ГРВІ.

 

Як ми вже писали, школу № 93 у Покровському районі закрили на карантин через ГРВІ. Наразі закрито ще 2 школи. Хворіють 5192 учні у 121-му класі, це 7,8 % від загальної кількості школярів у місті. Для введення карантинного режиму по місту, рівень захворюваності повинен складати мінімум 20 %. А наприкінці січня в Кривому Розі очікують пік захворюваності на ГРВІ та грип.

 

Нагадуємо, цьогоріч фахівці прогнозували поширення 4-х вірусів грипу. Комунальне підприємство «Фармація» та аптеки забезпечені вакциною проти цих видів. У міському управлінні охорони здоров’я закликають робити щеплення, незважаючи на зростання захворюваності.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: