«Перлини України»: 7-й міський конкурс живопису ім. Григорія Синиці назвав своїх переможців

КОНКУРС
21.02.24 - 12:59

7-й відкритий міський конкурс живопису  імені Григорія Синиці  зібрав цьогоріч найбільшу кількість учасників – 1130.  30-ть з них стали переможцями  «Перлини України». Трьох найкращих криворізьких  конкурсантів сьогодні нагородили грамотами та творчими подарунками.

Відкритий міський конкурс імені Григорія Синиці, попри війну, зібрав цього разу  найбільшу кількість учасників за всі роки існування. Діти відгукнулись  не лише з Кривого Рогу, а й з-за кордону, - розповіла завідувачка філії «Музей-квартира художника Григорія Синиці» Анастасія Ярошевич.

 

«Під час війни конкурс отримав інший формат. Ми розуміємо, дуже дорого сьогодні коштують матеріали. Діти знаходяться в різних місцях, за кордоном, дорого пересилати твори.  Тому вирішили, що учасники  мають зробити фото роботи і надіслати нам, не витрачаючи жодних коштів. Саме це рішення дозволило розширити коло учасників», - говорить Анастасія Ярошевич.

 

Назву конкурсу «Перлини України» обрали не випадково, - пояснюють організатори. - Щоб і викладачі, і діти, і їхні батьки могли подумати над тим, чим є для них Україна. В усіх сферах  – від культури до науки, природи і архітектури.

 

«Приємно, що цього разу майже не було воєнних творів. Війни і так дуже  багато довкола. Тому хочеться якоїсь віри в світле майбутнє, щоб ця віра жила в серцях наших дітей», - каже пані Анастасія.

 

Учениця школи мистецтв №1  Єлизавета Чорна, робота якої отримала перемогу, розповідає: «Коли малювала, огортав сум. Тільки за кордоном розумієш, як тобі не вистачає України».

 

 Її роботу в техніці акрила визнали однією з кращих на конкурсі. На полотні – спогади з дитинства.

 

«Ми з нею дуже довго обговорювали тематику. З акрилом, як кажуть художники, можна чудово погратися. Тому картина, попри настрій автора, вийшла насиченою і веселою», - додає педагог дівчинки Вікторія Дудорова.

 

Оцінило журі й натхненну роботу вихованки художнього відділу музичної школи №5 Софії Трембовецької. "Мій «Різдвяний вечір» передає атмосферу українських свят. На першому плані  картини колядники, які тримають зірку», - охоче розповідає юна художниця.

 

Не вперше бере участь і отримує відзнаки за свої роботи Марина Кучерявенко з музшколи №5. Цього разу нагороду здобула її картина «Наша мрія». Мрія, втілена в образі жінки-весни, що несе радість і тепло.

 

Щиро дякують за професійність і комунікабельність організаторам конкурсу його учасники. І  доречно вважають, що за 7 років  захід вже виріс з своїх кордонів.

 

В підсумку журі конкурсу імені Григорія Синиці обрало  30 переможців,   визначило  15 номінантів.   

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: