Петиція про визнання Кривого Рогу зоною надзвичайної екологічної ситуації набрала лише 3288 підписів. Голосування триває!

     

     Петиція "Про визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації" на сайті Президента України набрала поки що лише 3288 голосів із 25 тисячі необхідних.

Нагадаємо, автор петиції - Олег Харченко зареєстрував її 13 вересня 2018 року.

"У містах Маріуполь, Кривий Ріг і Запоріжжя розташовані видобувні та металургійні підприємства групи «Метінвест», які відносяться до 1 класу шкідливості, - обґрунтував свої вимоги автор. - Використання на цих підприємствах старого, немодернізованого обладнання супроводжується надмірними викидами в атмосферу забруднюючих речовин. Збільшення обсягів виробництва супроводжується значним смородом і задимленням, що погано впливає на самопочуття та призводить до різкого погіршення стану здоров’я мешканців міст.

Всупереч національним інтересам України в частині екологічної безпеки, за сприянням високопосадовців, Міністерство екології та природних ресурсів видає дозволи на понаднормативні викиди забруднюючих речовин, які становлять реальну загрозу життю українців.
Окрім того, в результаті неврегульованості з боку Міністерства екології та природних ресурсів, на даний час в Україні фактично не здійснюється контроль та не вимірюються викиди в атмосферне повітря підрозділами Державної екологічної інспекції. Це дозволяє забруднювачам безконтрольно та безкарно нехтувати екологічною безпекою країни.
Ситуація з техногенним забрудненням атмосферного повітря є катастрофічною для здоров’я мешканців міст, які вимушені жити у стані постійної загрози.

Пропозиції та вимоги - захистити конституційне право громадян України на довкілля, безпечне для життя і здоров'я, шляхом визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації та доручити РНБО разом з Кабінетом Міністрів України вжити невідкладних заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану.

До кінця голосування залишиилось усього 64 дні. Збір підписів триває.