Підготовка до сезонної роботи: поради Jooble для успішного працевлаштування за кордоном

РЕКЛАМА
12.04.24 - 16:11

Переїзд та працевлаштування за кордоном вимагають ретельної підготовки. Разом з експертами Jooble даємо 5 корисних порад, які спростять цей процес

 

Через дефіцит робочих пропозицій у деяких регіонах, для багатьох українців стає актуальним пошук сезонного працевлаштування за кордоном. Зазвичай кандидати обирають країни ЄС, завдяки численним програмам допомоги біженцям та полегшеному процесу інтеграції у суспільство. Наприклад, зараз на Jooble має попит робота в Польщі для жінок, тут щодня з’являються нові вакансії з різних сфер. Сьогодні ми детально поговоримо про особливості пошуку зайнятості за межами України та дамо поради, які допоможуть спростити цей процес. 

№1. Починайте підготовку до працевлаштування за кордоном ще в Україні

Переїзд в іншу країну завжди пов’язаний зі значущими фінансовими витратами та складнощами у пошуку роботи, житла, оформленні документів. Щоб на місці одразу зосередитися на першочергових питаннях, почніть дослідження ринку праці та спілкування з роботодавцями ще в Україні. Наприклад, актуальні вакансії за кордоном можна переглядати на Jooble, тут пропонується робота для українців в Німеччині та в інших країнах ЄС.

Рекомендуємо звертати увагу на наступне:

 • Кількість робочих пропозицій: віддавайте перевагу тим містам та країнам, у яких наразі зосереджено найбільше вакансій для українців. У 2024 році найлегшими для працевлаштування є Польща, Словаччина, Румунія, Німеччина, Швеція та Данія.
 • Умови праці: графік, кількість змін, розмір заробітної плати, компенсація витрат на проживання, харчування, дорогу, вихідні та лікарняні – це все те, що є важливим для комфортного перебування в іншій країні.
 • Місцеве законодавство: особливості правового регулювання працевлаштування біженців в усіх державах є різними. Обирайте ту країну, чиє законодавство влаштовує вас з погляду податкової системи, візової політики та соціальних гарантій. 

Також можна розглянути варіант співпраці з рекрутинговими агенціями, які допомагають українцям знаходити вакансії від перевірених роботодавців. Проте, такі послуги є платними.

№2. Заздалегідь подбайте про житло

У 2024 році ситуація з допомогою у пошуці житла для біженців в ЄС є складнішою, ніж була 2 роки назад. Українці можуть стати у чергу на отримання соціальних квартир, але протягом цього часу їм доведеться перебувати у таборах переміщених осіб або шукати житло самостійно. Якщо ви готові розглянути оренду кімнати або апартаментів, почніть пошук за 2-3 тижні до запланованої дати переїзду. Велика частка квартир на європейському ринку нерухомості не мають меблів або розраховані на туристів та мають завищену вартість, тому тут досить складно швидко знайти об’єкт за виправданою ціною.

У середньому оренда невеликої квартири на місяць коштує від 500 до 1200 євро. Якщо ви плануєте знайти роботу з житлом для працівників та не бачите сенсу у винайманні житла, можна зупинитися на короткий термін у хостелі або в знайомих. Також деякі європейські родини готові безкоштовно виділяти кімнати українським біженцям у своїх домах.

№3. 3беріть необхідні документи

З початку повномасштабного вторгнення більшість держав ЄС скасувало українцям необхідність отримання дозволу на працевлаштування. Зараз вибрати вакансію можуть усі біженці, які мають документ про тимчасовий захист у країні перебування. Для його отримання вам потрібен лише закордонний паспорт.

Якщо ви плануєте перетинати кордон на власному транспорті, потрібно мати наступні документи:

 • водійське посвідчення;
 • міжнародний страховий поліс «Зелена карта»;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

На термін дії вашого робочого контракту також може знадобитися поліс медичного страхування та картка вакцинацій.

№4. Перевіряйте інформацію про роботодавців 

Останнім часом збільшилася кількість випадків шахрайства з боку роботодавців. Українці можуть зіштовхуватися із затримками виплат або їхньою відсутністю, невідповідністю умов праці тим, що були вказані у вакансіях, а також нерегламентованими трудовим контрактом штрафами.

Щоб уникнути подібних ситуацій, експерти Jooble радять перевіряти інформацію про роботодавця та звертати увагу на такі пункти:

 • тривалість роботи компанії на ринку;
 • наявність сайту, соцмереж, ліцензії на функціонування;
 • наявність даних про ключові фігури та власників компанії;
 • відгуки працівників у соцмережах та на спеціалізованих форумах.

Підписання трудового договору є обов‘язковим для безпечного працевлаштування в ЄС. Тільки з цим документом ви отримаєте гарантії щодо заробітної плати, комфортних умов роботи та проживання.

№5. Почніть вивчати мову країни перебування

Знання мови країни, до якої планується переїзд, є важливим не тільки для спілкування з колегами, але й для оформлення документів, пошуку житла та відкриття банківського рахунку. Це також допоможе уникати непорозумінь та не стати жертвою шахрайських схем.

Рекомендуємо починати вивчення мови ще за декілька за декілька місяців до переїзду, адже після працевлаштування за кордоном у вас просто може не бути часу відвідувати курси. Сьогодні отримати базові знання можна:

 • у мовних школах;
 • на індивідуальних заняттях з репетитором;
 • на безкоштовних онлайн-курсах для українців;
 • за допомогою перегляду відео з «живою» мовою на YouTube.

Найефективнішим методом опанування будь-якої мови є спілкування з її носіями. Маючи певну базу зі слів, фраз та граматичних конструкцій, вам буде у рази легше розуміти та запамʼятовувати нову лексику від місцевих та використовувати її у повсякденному житті.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: