Підсумки локдауну в Україні. За 17 днів карантину оштрафували 18 тисяч порушників

АКТУАЛЬНО
25.01.21 - 10:11

18 тисяч порушників – правоохоронці підбили підсумки локдауну. За 17 днів посилених карантинних обмежень оштрафували 9 тисяч водіїв громадського транспорту і стільки ж підприємців.

Відсьогодні, 25 січня, Україна повертається до адаптивного карантину та обмежень «помаранчевої» зони, тож усі можуть працювати легально, локдаун скінчився. 

 

 

У МОЗ його результатами задоволені і сподіваються, щонайменше до квітня-травня країна житиме без додаткових обмежень. 

«Епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації з захворюваністю. Кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%. При цьому уряд за останній час значно збільшив кількість ліжкомісць із підведеним киснем: від 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн», — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

 

Уже сьогодні відчинили магазини і торгові центри, кінотеатри з 50% наповненістю, фітнесцентри з вимірюванням температури і дистанцією. Ресторани теж прийматимуть гостей, але діятиме правило обмеженої кількості відвідувачів.

 

 

Нагадаємо перелік карантинних обмежень та заборон на всій території України від 25 січня 2021 року.

 

Що заборонено:

 

Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

 

Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

 

Відвідування музеїв, виставок, галерей, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

 

Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких беруть участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).

 

Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.

 

Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).

 

Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

 

Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітні особи за одним столом та відстань між столами менш ніж 2 метри.

 

Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.

 

Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими винятками).

 

Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

 

Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

 

Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.

 

Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.

 

Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).

 

Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

 

Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.

 

Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).

 

Робота спортивних залів та фітнесцентрів, якщо в них перебуває більше від однієї особи на 20 квадратних метрів.

 

Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше). 

Джерело – ТСН. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: