Підтримка ВПО. У Кривому Розі побували представники Міжнародної організації з міграції

ВАЖЛИВО
19.03.25 - 11:47

У роки повномасштабної війни місто співпрацює у гуманітарній сфері з представництвом ООН в Україні. Серед головних напрямків взаємодії - допомога ВПО. У Кривому Розі наразі мешкають понад 84 тисячі переселенців. Питання подальшої спільної роботи в напрямку підтримки ВПО днями обговорили з делегацією міжнародних партнерів.

У мерії провели зустріч з радницею з питань миру та розвитку від Офісу Координатора системи ООН в Україні Тамар Таварткалідзе, регіональною координаторкою Міжнародної організації з міграції (МОМ) Лейлою Салехіравеш, керівником Хабу МОМ в м. Дніпро Максимом Петровим та проєктним спеціалістом програм з участі та згуртованості громад МОМ Сергієм Бандурою.

 

«Робота з внутрішньо переміщеними особами є надзвичайно важливою. Ми прагнемо підтримувати й інші вразливі групи населення, які цього потребують. Це мій перший візит до Кривого Рогу, і я рада дізнатися більше про ситуацію. Особливо хочу зосередитися на питаннях внутрішнього переселення. Для України та ООН важливо приділяти цьому увагу та визначити, що саме ми можемо зробити для людей», - окреслила коло обговорюваних питань Тамар Таварткалідзе.

 

Серед основних напрямків співпраці Кривого Рогу та МОМ на 2025 рік –  відновлення та розвиток інфраструктури (перш за все - системи водопостачання), підтримка внутрішньо переміщених осіб, реалізація інших гуманітарних проєктів.

 

«На сьогодні, Кривий Ріг вже прийняв понад 80 тисяч людей, які вимушено покинули свої домівки через російську агресію. Філософія нашого ставлення та підтримки цих людей полягає в тому, що для нас вони «нові криворіжці». Ми всі – українці, наша сила в єдності і взаємопідтримці», - переконаний голова Ради оборони Олександр Вілкул.

 

У Кривому Розі внаслідок ворожих атак пошкоджено майже 3 тисячі міських об'єктів. За унікальною для України міською програмою, криворіжці отримують з міського бюджету матеріальну допомогу на ремонт житла, а ті, хто втратив житло, на купівлю нового. З початку війни вже понад 7 300 криворіжців отримали допомогу від міста за зруйноване або пошкоджене майно. Звісно, «нові криворіжці» включені до всіх видів матеріальних допомог з міського бюджету. Це 50 видів різних допомог та компенсацій. Також Кривий Ріг став першим містом в Україні, яке почало надавати грошову допомогу на дітей, які мають статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій».

 

«За підтримки міста, на сьогодні у Кривому Розі створені та діють осередки для переселенців «ЯМаріуполь», «З Бахмутом в серці», «Бахмутський район єднає», «Нова Каховка», «Кривий Ріг-Авдіївка», «Пліч-о-пліч». Багато й іншої роботи. Дякую представникам Офісу Координатора системи ООН в Україні та Міжнародній організації з міграції за плідну співпрацю та високу оцінку роботи, що проводиться!» - зауважив О.Вілкул.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»